Фінзвітність за I квартал: на що звернути увагу. Товарний облік у ФОПів: практичні ситуації. РРО та ПРРО в онлайн-торгівлі. Пільги для працівника-донора 🙋‍♀️ Вечірній бухгалтер від 23.04.2025

Коротко, структурно, зрозуміло розповідаємо про головні бухгалтерські новини на цей час. Радимо кращі статті та консультації дня, даємо зразки документів. І зовсім трошки професійного гумору 😉


Час рікою пливе


Здавалося б, не встигли й оком змигнути, як промайнув перший квартал звітного року. А це значить, що час готувати, зокрема, першоквартальну фінзвітність. Тому пропонуємо разом освіжити в пам’яті основні особливості її складання та подання.


Товарний облік у ФОПів: практичні ситуації


Товарний облік для ФОПів залишається важливим аспектом ведення бізнесу, особливо у сферах торгівлі та громадського харчування. Залежно від обраної системи оподаткування, виду товарів і форми розрахунків, вимоги до обліку можуть суттєво відрізнятися. Часто підприємці стикаються з неоднозначними ситуаціями, які потребують роз’яснень. У статті розглянули практичні кейси, що допоможуть уникнути помилок у веденні товарного обліку.


Подорожній лист і пальне: як правильно списувати, щоб не було штрафів


Подорожні листи вже давно втратили статус обов’язкового документа. Але на практиці подорожні листи виконують важливу функцію документального підтвердження витрат на пальне. Які реквізити потрібно зазначати у подорожньому листі та як на його підставі списувати пальне, – у мінікурсі.


Мінікурс – тут


Як повернути помилковий платіж та уникнути пені


Якщо податковий платіж помилково спрямовано на неналежний рахунок, пеня не нараховується, а вже нарахована – анулюється за умови, що платник в межах граничного строку сплати податків подав до ДПС заяву про повернення коштів з метою їх перерахування на погашення податкового зобов’язання або боргу, а ДПС здійснила перерахунок. Зверніть увагу, якщо забули подати заяву на повернення переплати, то через 3 роки гроші зникнуть.


ТОПчик від сервісу «Особистий консультант»


  1. Подвійне пробиття чека на РРО: як захистися від претензій ДПС
  2. Робота за сумісництвом під час декретної відпустки: оплата лікарняних
  3. Перехід на ЄП: подання прибуткової декларації за квартал замість року
  4. Електронний суд: чому Ваша компанія ризикує втратити право на судовий захист
  5. Обов’язковий біоетанол у бензині: що буде з Вашими акцизними залишками після 1 травня


Усе про РРО та ПРРО в онлайн-торгівлі та не лише


25 квітня на безкоштовному вебінарі розглянемо, які бувають способи оплати в інтернеті та їх особливості. Розповімо й про безпеку та можливі ризики, коли підприємець повинен використовувати ПРРО при онлайн-продажах, а також, як працює рахунок NovaPay та про його переваги. На додачу до цього Ви дізнаєтеся, які штрафи передбачені за порушення вимог щодо РРО / ПРРО.


А ще поговоримо про те, як великі нацмережі вже роками користуються ПРРО та нічого не платять, і яким чином їм це вдається. Розповімо, як швидко та без зайвих кроків підписувати документи – без СМС, реєстрацій і бюрократії.


Продемонструємо, як за допомогою інтерактивних шаблонів перетворити рутинне заповнення документів на автоматизований і зручний процес, а також пояснимо, як легко інтегрувати підпис документів у Ваш сайт або мобільний застосунок.


Безкоштовна реєстрація


До яких змін призведе прийняття нового закону про персональні дані


Законопроєкт № 8153 – це крок до цифрової зрілості та правової гармонізації України з ЄС. Він встановлює нові вимоги до обробки персональних даних, розширює права громадян на захист їхньої приватності, вводить обмеження та штрафи за порушення, і передбачає обов’язкове призначення відповідальних осіб у компаніях. Прийняття цього закону дасть Україні змогу гармонізувати своє законодавство з європейським (GDPR) та посилити кібербезпеку. Деталі – тут.


Де помилився платник?


Апеляційним судом у справі № 440/6740/24 підтримано позицію ДПС щодо правомірності прийнятого ППР, яким зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на загальну суму 4 826 437 грн. Деталі справи – тут.


Працівник-донор: увільнення та дні відпочинку


Права працівників-донорів чітко регламентовані законодавством України, і роботодавці зобов’язані їх дотримуватися. Вони включають увільнення від роботи на час медичного обстеження та донації, оплату цих днів, а також надання додаткового дня відпочинку. Важливо, щоб всі дії були документально оформлені, а працівники вчасно повідомляли про свої наміри. Детальніше – у статті.


🎁 Редакція знову радує подарунками!


Ми підготували для Вас податковий навігатор для ФОП у 2025 році: єдиний податок, військовий збір, ЄСВ


Забрати подарунок


Корисне для бухгалтера


  1. Гіг-контракт, а потім трудовий договір в межах одного місяця: як нараховувати ЄСВ
  2. Рядок 20.1 декларації з ПДВ: що можна зарахувати в зменшення боргу
  3. За якою формою необхідно повідомляти про нових працівників
  4. Алгоритм збільшення квоти до 75% для комунальних підприємств
  5. Повідомлення про відмову в оплаті лікарняного: зразок
  6. Громадські організації зможуть діяти на підставі модельного статуту
  7. Чи декларувати національний кешбек


Вечірній Бухгалтер рекомендує ►


📚 Все про (П)РРО, чеки, інтернет-торгівлю – 2025 розкажуть наші експерти:


  1. Ірина Губіна та Марина Кондратюк вже чекають на вас у новенькому курсі!


🎓 Важливо:


Після проходження курсу Ви зможете отримати персональний сертифікат про його завершення — просто дайте відповіді на запитання екзаменаційного тесту.


✨ Але найкраще — це нові знання, які Ви здобудете!


Тож не зволікайте!


🧠 Перевірте свої знання та отримайте нові!


До курсу


Новини підготувала


Ваша ще трішки спеки і дійсно попливемо Редакція

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇