👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
Законодавство України не встановлює обмежень щодо мінімальної чи максимальної тривалості робочого часу при роботі за сумісництвом. Тому працевлаштування на 30 хвилин на день (2,5 години на тиждень) є цілком законним.
Важливо розуміти юридичне визначення сумісництва. Згідно зі ст. 19 Закону України від 24.03.1995 №108/95-ВР «Про оплату праці» та статтею 102-1 КЗпП:
сумісництвом вважається виконання працівником додаткової оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час. Така робота може виконуватися як на тому самому підприємстві, так і в іншій організації чи у фізичної особи-роботодавця.
При оформленні працівника на роботу за сумісництвом роботодавець має враховувати кілька ключових моментів:
По-перше, відсутні будь-які законодавчі обмеження чи заборони щодо оформлення працівника на роботу за сумісництвом.
По-друге, графік роботи сумісника повинен узгоджуватися з режимом роботи як за основним місцем праці, так і на підприємстві, де він працюватиме за сумісництвом.
Отже, роботодавець може прийняти працівника на роботу за сумісництвом на 30 хвилин щодня з понеділка по п'ятницю, забезпечивши при цьому належне оформлення трудових відносин та дотримання вимог щодо узгодження графіків роботи.
👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».
Джерело: 7еminar
Статті на тему:
Сумісництво: оформлення та нюанси працевлаштування
Сумісництво та суміщення: відмінні риси
Сумісник на підприємстві: 5 правил, які допоможуть заповнити Податковий розрахунок
Матеріали на тему:
Як внести запис у трудову книжку про роботу за сумісництвом: покрокова інструкція