Півгодини на день: чи законно оформити сумісника на мінімальний робочий час

Чи можна прийняти людину на роботу за сумісництвом на неповний робочий час тривалістю 30 хвилин в день з понеділка по п'ятницю (2,5 години / тиждень)?

👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:


Законодавство України не встановлює обмежень щодо мінімальної чи максимальної тривалості робочого часу при роботі за сумісництвом. Тому працевлаштування на 30 хвилин на день (2,5 години на тиждень) є цілком законним.


Важливо розуміти юридичне визначення сумісництва. Згідно зі ст. 19 Закону України від 24.03.1995 №108/95-ВР «Про оплату праці» та статтею 102-1 КЗпП:

сумісництвом вважається виконання працівником додаткової оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час. Така робота може виконуватися як на тому самому підприємстві, так і в іншій організації чи у фізичної особи-роботодавця.

При оформленні працівника на роботу за сумісництвом роботодавець має враховувати кілька ключових моментів:


По-перше, відсутні будь-які законодавчі обмеження чи заборони щодо оформлення працівника на роботу за сумісництвом.


По-друге, графік роботи сумісника повинен узгоджуватися з режимом роботи як за основним місцем праці, так і на підприємстві, де він працюватиме за сумісництвом.


Отже, роботодавець може прийняти працівника на роботу за сумісництвом на 30 хвилин щодня з понеділка по п'ятницю, забезпечивши при цьому належне оформлення трудових відносин та дотримання вимог щодо узгодження графіків роботи.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».


Джерело: 7еminar


Статті на тему:


Сумісництво: оформлення та нюанси працевлаштування

Сумісництво та суміщення: відмінні риси

Сумісник на підприємстві: 5 правил, які допоможуть заповнити Податковий розрахунок


Матеріали на тему:


Як внести запис у трудову книжку про роботу за сумісництвом: покрокова інструкція

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

Штраф за порушення військовий облік з 17 квітня зі знижкою 50%

16 квітня 2025 року в «Голос України» опубліковано Закон України від 13.03.2025 № 4316-IX «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо удосконалення механізмів притягнення осіб до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію», який передбачає звільнення військовослужбовців від сплати штрафів за порушення військового обліку, якщо вони не встигли оновити дані через службу. Для цивільних передбачена можливість добровільно визнати порушення та сплатити штраф зі знижкою 50% у застосунку Резерв+. Новий сервіс запрацює влітку 2025 року, зробить процес прозорим і зменшить бюрократію, а традиційний шлях звернення через ТЦК залишиться чинним