Як внести запис у трудову книжку про роботу за сумісництвом: покрокова інструкція

Запис про роботу за сумісництвом у трудовій книжці вноситься лише за бажанням працівника та лише за наявності підтвердних документів (довідок або копій наказів). Якщо працівник не змінював основне місце роботи, запис може бути внесений одним рядком. Якщо ж основне місце роботи змінювалося, кожен запис про сумісництво робить роботодавець з основного місця роботи у відповідний період

На осіб, які працюють за сумісництвом, трудові книжки ведуться тільки за місцем основної роботи (п. 1.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої спільним наказом Міністерства праці України, Мін’юсту, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 №58 (Інструкція №58). А робота за сумісництвом (незалежно за внутрішнім чи зовнішнім), яка оформлена в установленому порядку, в трудовій книжці зазначається окремим рядком.


Запис відомостей про роботу за сумісництвом провадиться за бажанням працівника роботодавцем відповідно до п. 2.14 Інструкції №58.


Тож для внесення запису про роботу за сумісництвом роботодавцю (кадровику) треба мати довідки з місць роботи за сумісництвом або копії наказів про прийняття та звільнення з роботи за сумісництвом, завірені належним чином. Якщо за зазначені періоди основне місце працівника не змінювалося, то записи до трудової книжки будуть виглядати таким чином:


Внесення запису про роботу за сумісництвом



10 червня 2021 року відповідно до ч. 3 ст. 48 КЗпП роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі.


Порядок ведення трудових книжок визначається Кабінетом Міністрів України, тобто Інструкцією №58.


Таким чином, запис про основну роботу буде зроблений роботодавцем за бажанням працівника.


При цьому запис про роботу за сумісництво там, де працівник працює з 2021 року за основним місцем роботи, буде внесений за бажанням працівника до трудової книжки тільки після звільнення з роботи за сумісництвом, оскільки раніше просто неможливо вказати період роботи за сумісництвом на відповідному підприємстві.


Якщо за вказаний період працівник вже змінив кілька основних місць роботи, то робота за сумісництвом у відповідні періоди мала вноситися роботодавцями за основним місцем роботи у відповідні періоди. Якщо цього раніше зроблено не було, то теперішній роботодавець може внести запис про роботу за сумісництвом лише за той період, який збігається з роботою у нього за основним місцем роботи.


Джерело: Федерація професійних спілок України

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇