Вимога до працівника щодо відрядження без виплати коштів на відрядження є порушенням законодавства про працю.
Законодавче обґрунтування:
Згідно ст. 121 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) працівники мають право на відшкодування витрат та одержання інших компенсацій у зв’язку з службовими відрядженнями.
Працівникам, які направляються у відрядження, виплачуються: добові за час перебування у відрядженні, вартість проїзду до місця призначення і назад та витрати по найму жилого приміщення в порядку і розмірах, встановлюваних законодавством.
Практична необхідність:
Відрядження часто пов’язані з непередбачуваними витратами. Без авансу працівник може опинитися у скрутному фінансовому становищі, що негативно вплине на виконання службових обов’язків.
Видача авансу забезпечує працівнику можливість своєчасно оплатити необхідні витрати, такі як проїзд, проживання та харчування.
Роз’яснення Мінсоцполітики:
У листі Мінсоцполітики від 07.11.2013 № 998/13/155-13 зокрема звертає увагу, що відправлення працівника у відрядження без авансу є порушенням трудового законодавства.
Водночас цілком можлива ситуація, коли працівнику не вистачає виданого виданих роботодавцем на відрядження коштів і він отримує компенсацію у повному обсязі після повернення.
Джерело: Держпраці
Калькулятор розрахунку Штрафу за порушення законодавства про працю – це простий та зручний сервіс, де Ви обираєте самостійно правопорушення, а він генерує розмір штрафу із зазначенням норми законодавства. А також підбере пораду, як уникнути відповідальності.