Зниження заробітної плати, зниження розміру окладу, – це зміна істотних умов праці в бік їх погіршення. Це стаття 32 КЗпП.
У період воєнного стану повідомляти якось працівника заздалегідь не потрібно.
Потрібно видати наказ про те, що з певної дати, наприклад з 1 березня, ви починаєте нараховувати оклад менше, ніж він був. Тобто цим наказом ви вносите зміни до штатного розпису і, відповідно окремим наказом ви повідомляєте працівнику про зміну істотних умов праці.
Оскільки це директор, то буде два накази:
- перший наказ про внесення змін до штатного розпису,
- другий наказ з таким текстом - наказую встановити з 1 березня 2025 року оклад директору в розмірі 10 000 грн відповідно. Цей наказ підписує директор. Оскільки сам собі він зменшує заробітну плату, то сам себе він ніяким чином по-іншому повідомляти заздалегідь не повинен.
Що стосується ситуації, якщо з директором підписано індивідуальний трудовий договір в письмовому вигляді, так званий контракт, то в такому випадку до контракту також повинно бути укладено додаткову угоду. Оскільки розмір заробітної плати директора є одною з істотних умов такого індивідуального контракту, тому якщо є контракт, то буде ще і додаткова угода.
Крім того, рекомендуємо окрім наказу, який підписує директор, мати ще і рішення або протокол загальних зборів власників або засновників. Тому що питання оплати праці директора є прерогативою саме власників. Тобто саме вони мають вирішувати який розмір заробітної плати гарантується директору. Тому в принципі схематично це буде так:
- рішення власника або протокол засновників про зменшення окладу,
- наказ про внесення змін до штатного розпису,
- наказ про зменшення окладу безпосередньо директору,
- і якщо є контракт, то додаткова угода до цього контракту.
Сервіс «Консультації лекторів» – щотижневі відеовідповіді топових експертів платформи на безлімітну кількість запитань. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Стандарт», «Професіонал» та «Преміум».
Джерело: 7еminar