Нюанси оподаткування коштів, виданих на відрядження

Доходи, визначені в ст. 163 ПКУ, включають не лише загальний оподатковуваний дохід, але й надміру витрачені кошти на відрядження, які не були повернені у встановлені строки. Ці суми підлягають оподаткуванню як ПДФО, так і військовим збором

ГУ ДПС у Вінницькій області нагадує, що об’єктом оподаткування військовим збором для платників, визначених п.п. 1 п.п. 1.1 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, є доходи, визначені ст. 163 ПКУ. Зокрема, п. 163.1 ПКУ передбачено, що об’єктом оподаткування резидента є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до складу якого включаються доходи, перелік яких визначено п.п. 164.2.1 – 164.2.18 ПКУ. Згідно з п.п. 164.2.11 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається сума надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки, розмір якої обчислюється відповідно до п. 170.9 ПКУ.


Відтак, сума надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки, розмір якої обчислюється відповідно до п. 170.9 ПКУ, підлягає оподаткуванню як ПДФО так і військовим збором.


Джерело: ДПС

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇