Нагадаємо, що деякі роботодавці можуть забронювати не більше половини військовозобов’язаних. Про це йдеться в п. 8 Порядок бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, затверджений постановою КМУ від 27.01.2023 №76:
Кількість військовозобов’язаних, які займають посади на критично важливому підприємстві, в критично важливій установі і відповідно до закону підлягають бронюванню, крім військовозобов’язаних, зазначених в абзацах сьомому - дев’ятнадцятому пункту 5 цього Порядку, повинна становити не більше 50 відсотків загальної кількості військовозобов’язаних працівників.
А уявімо собі ситуацію, коли після бронювання звільнився хтось із незаброньованих військовозобов’язаних.
Що в такому випадку робити із заброньованими? Чи треба якось зменшувати їх кількість? Яким чином? Як обрати, кому анулювати броні?
Ми вирішили не зволікати і запити службу підтримки «Дія». На скрінах ви бачите різні відповіді.
На питання:
«Чи правильно ми розуміємо, що ми не повинні анульовувати бронювання комусь з працівників?»
«Дія» відповідає:
«Так»,
але лякає органом, що приймав рішення про критичність.
В іншій відповіді «Дія» каже про те, що бронь анулюється автоматично.
Залишися зрозуміти, яким чином «Дія» буде визначати, кому анульовувати броні.
Також, ми запитали, що буде якщо не анулювати бронювання, відповідь від фахівців Дія, на жаль, що критично важливе підприємство може втратити критичність на 6 місяців (скрін нижче).
З цих відповідей ми робимо висновок, що наразі ніхто не розуміє, як буде на практиці. Нашу обґрунтовану позицію чекайте вже найближчим часом. І слідкуйте за нашими новинами.
Джерело: 7eminar