Розрахунок максимальної продуктивності обладнання – нові вимоги для виробників спирту

Починаючи з 1 квітня 2025 року виробники спирту та біоетанолу зобов'язані подавати до ДПС розрахунок максимальної продуктивності обладнання. Цей розрахунок є обов’язковим як при отриманні нової ліцензії, так і при зміні продуктивності вже діючого обладнання. Ненадання такого розрахунку може призвести до анулювання ліцензії на рік

З 1 квітня 2025 року введено в дію Закон України від 09.10.2024 №4014-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування акцизним податком спирту етилового та біоетанолу», відповідно до якого виробники спирту та біоетанолу зобов’язані надавати до ДПС, як органу ліцензування, розрахунок максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу (далі – Розрахунок).


На яких виробників спирту та біоетанолу поширюється вимога надання Розрахунку та в які терміни?


Розрахунок подається усіма виробниками спирту та біоетанолу у такі терміни, якщо ліцензії отримані:


  1. починаючи з 1 квітня 2025 року (з дня введення в дію Закону №4014) – до початку провадження своєї діяльності та протягом 30 календарних днів з дня внесення зміни максимальної продуктивності такого обладнання;
  2. до 1 квітня 2025 року (до введення в дію Закону №4014) – протягом одного календарного місяця, наступного за місяцем введення в дію Закону №4014 – протягом травня 2025 року.


Хто здійснює Розрахунок та у якому порядку?


Для проведення визначення максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу Кабінетом Міністрів України:


  1. визначено державну наукову установу «Український науково-дослідний інститут спирту і біотехнології продовольчих продуктів», яка уповноважена проводити розрахунок максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу (розпорядження Кабінету Міністрів України від 11.02.2025 №108–р);
  2. завтерджено Порядок визначення максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу (постанова Кабінету Міністрів України від 28.03.2025 №350).


Яка відповідальність за неподання Розрахунку?


Ненадання / несвоєчасне надання розрахунку максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу, в тому числі у разі зміни максимальної продуктивності такого обладнання, є підставою для припинення дії ліцензії.


При цьому подати заяву про отримання нової ліцензії на право провадження таких видів діяльності суб’єкт господарювання має право не раніше ніж через 365 днів з дати прийняття рішення про припинення дії ліцензії.


Податкова звітність, які строки подання?


Починаючи зі звітного періоду травень 2025 року виробники спирту етилового та біоетанолу мають визначати податкові зобов’язання з акцизного податку з урахуванням гарантованого податкового зобов’язання (далі – ГПЗ) з акцизного податку, який розраховується виходячи з максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу.


Вимоги щодо визначення ГПЗ з акцизного податку за податковий (звітний) період не поширюються на суб’єктів господарювання, які здійснюють виключно виробництво біоетанолу та мають відповідну ліцензію.


Джерело: ДПС

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇