Бронювання працівників через портал «Дія»: покроковий алгоритм

З 1 грудня бронювання відбувається лише в електронній формі за допомогою порталу «Дія». У статті наводимо покроковий алгоритм як забронювати працівників


Крок 1. Міністерства, Обласні військові адміністрації вносять до Єдиного переліку критично важливі підприємства, критично важливі установи (п. 14 Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, затвердженого постановою КМУ від 27.01.2023 №76).


Крок 2. Керівник компанії, що має право на бронювання своїх працівників, подає на порталі «Дія» списки на бронювання та засвідчує заяву електронним підписом.

Як це зробити?

1. Зареєструватися або авторизуватися на порталі «Дія».


2. У вкладці Послуги (вгорі) обрати Бізнесу, далі натиснути Бронювання. На сторінці, що завантажилась, натиснути кнопку «Подати заяву».



3. Перевірити, чи правильно вказані дані про підприємство та співробітників («Відомості про заявника»).


4. Вказати відомості про керівника («Керівник компанії»).


На цьому етапі висвітлюється інформаційне вікно, в якому вказано: «Керівник має підтвердити список працівників на бронювання електронним підписом. Посилання на підпис надійде керівнику на електронну пошту та в кабінет громадянина в розділ «Зверніть увагу».


5. Вказати відомості про всіх працівників, яких потрібно забронювати.


6. Проставити галочку у полі, де зазначено, що підприємство зобов’язано забезпечити нарахування зарплати працівникам, які бронюються, протягом усього строку дії бронювання не нижче 20 тис. грн.



7. Перевірити заповнену заяву та підписати її електронним підписом.



Крок 3. Дія протягом доби надсилає сповіщення керівнику про результат розгляду. У разі відмови у бронюванні наводиться причина.



Крок 4. У випадку, коли відсутні перешкоди для бронювання система автоматично переводить військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки. З цього моменту він вважається заброньованим, а інформація про бронювання з’являється в застосунку Резерв+.



У якому випадку бронювання буде успішне?

Бронювання військовозобов’язаного працівника здійснюється автоматично протягом 72 годин у разі, коли військовозобов’язаний:


  1. перебуває на військовому обліку;
  2. перебуває у трудових відносинах з критично важливим підприємством;
  3. уточнив військово-облікові дані;
  4. не перебуває у розшуку.
Скільки працівників можна забронювати?

Кількість військовозобов’язаних, які займають посади на критично важливому підприємстві і відповідно до закону підлягають бронюванню, повинна становити не більше 50% загальної кількості військовозобов’язаних працівників. Про винятки і збільшену квоту для бронювання дізнавайтесь тут.

В яких випадках можуть анулювати відстрочку працівникам критично важливих підприємств?

Надана відстрочка підлягає анулюванню в разі:


  1. закінчення строку її дії;
  2. позбавлення підприємства статусу критично важливого;
  3. ліквідації критично важливого підприємства;
  4. звільнення військовозобов’язаного з критично важливого підприємства, (крім звільнення з посади з подальшим призначенням на іншу посаду в межах одного критично важливого підприємства);
  5. тимчасового припинення дії трудового договору військовозобов’язаного з критично важливим підприємством;
  6. обґрунтованого подання керівника критично важливого підприємства, але не частіше ніж один раз на місяць засобами Порталу Дія;
  7. надання відстрочки з інших причин, визначених статтею 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»;
  8. невідповідності військовозобов’язаного умовам щодо нарахування заробітної плати в сумі, що становить не менше 20 тис. грн (для приватних підприємств, крім резидентів Дія Сіті).


Джерело: 7eminar


Статті на тему:


Бронювання з 1 квітня: що потрібно знати роботодавцям

Анулювання бронювання працівників на порталі Дія

Бронювання кінцевих бенефіціарних власників на порталі «Дія»: покрокова інструкція

Переведення / переміщення працівника на підприємстві: чи втратить він бронювання

Зарплата 20 000 грн: коли для критичності підприємства, а коли для бронювання працівника

Бронювання священнослужителів: інструкція та критерії (чинні з 20.03.2025)

Постанова №45: ТЦК виправив дату бронювання

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇