
Чи можна кваліфікований сертифікат електронного підпису, отриманий посадовою особою (керівником, головним бухгалтером) юридичної особи, використати для подання податкової декларації про майновий стан і доходи в електронному вигляді?
Сертифікат електронного підпису – електронне свідоцтво, що пов’язує відкритий ключ електронного підпису з фізичною особою та підтверджує щонайменше прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) або псевдонімізацію такої особи (п. 52 ч. 1 ст. 1 Закону України від 05.10.2017 №2155-VIII «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги», далі – Закон №2155).
Так, користувачі інформаційно-комунікаційної системи «Електронний кабінет» після проходження електронної ідентифікації з використанням кваліфікованого електронного підпису мають можливість здійснити вхід до Електронного кабінету в якості:
- «посадової особи»;
- «фізичної особи».
В залежності від обраного типу особи, якою здійснюється вхід до Електронного кабінету, користувачу Електронного кабінету пропонуються сервіси та послуги, передбачені для особистого кабінету юридичної особи або для особистого кабінету фізичної особи.
Зокрема, в особистому кабінеті фізичної особи реалізовано можливість подання податкової декларації про майновий стан і доходи фізичної особи з використанням кваліфікованого сертифіката електронного підпису, отриманого посадовою особою (керівником, головним бухгалтером, уповноваженою особою) юридичної особи
Джерело: ДПС
Читайте більше:
Загубили або пошкодили ключ КЕП: що робити
Чи можна мати декілька КЕП: роз'яснення від ДПС
КЕП від ЦСК «Україна» – тепер онлайн, навіть уперше!
Що таке КЕП та нащо він потрібен: роз'яснення від ДПС
Яку адресу вказувати у Реєстраційній картці для отримання КЕП




















