Чи можна сплачувати податки за іншу особу

Сплата податків, зборів та єдиного внеску здійснюється виключно самим платником, без можливості переказу коштів за іншу особу. При здійсненні платежів необхідно правильно заповнювати всі реквізити, зокрема код платника та призначення платежу. Юридичні особи можуть сплачувати податки за свої філії, зазначаючи податковий номер як головного підприємства, так і підрозділу


Головне управління ДПС у Полтавській області нагадує, що cплата податку, збору, платежу, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) здійснюється платником податку/єдиного внеску безпосередньо. Платник податків не має права сплачувати кошти з власного рахунку та від власного імені за іншого платника.


Громадяни під час сплати податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску за допомогою технічного пристрою (банківський автомат, платіжний термінал, програмно–технічний комплекс сомообслуговування, інший пристрій) та через каси надавачів платіжних послуг заповнюють усі обов’язкові реквізити платіжної інструкції, у т.ч.:


  1. реквізит «Код фактичного платника» (податковий номер громадянина-платника податків);
  2. реквізит «Призначення платежу» (в довільній формі).


При цьому реквізит «Код платника» містить код надавача платіжних послуг (банківська установа), з використанням технічного пристрою якого або через каси якого проводиться готівковий розрахунок.


Юридичні особи (підприємства) та ФОП


1. При безготівкових розрахунках платників з бюджетом та фондами від власного імені під час сплати податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску заповнюють усі обов’язкові реквізити платіжної інструкції, у т.ч.:


  1. реквізит «Код платника» (податковий номер юридичної особи/ФОП);
  2. реквізит «Призначення платежу» (в довільній формі).


2. При безготівкових розрахунках платників з бюджетом та фондами за відокремлені підрозділи (далі – філії).


Юридичні особи (далі – головні підприємства) під час сплати податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску за філії (у випадках передбачених Податковим кодексом України) заповнюють усі обов’язкові реквізити платіжної інструкції, у т.ч.:


  1. реквізит «Код платника» (податковий номер головного підприємства);
  2. реквізит «Код фактичного платника» (податковий номер філії);
  3. реквізит «Призначення платежу» (в довільній формі).


Джерело: ДПС

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

Стаття
Кадрова робота
14.05.2025

Призупинення дії трудового договору: незабаром – нові вимоги для роботодавців

У період воєнного стану українське трудове законодавство зазнало суттєвих змін, спрямованих на адаптацію умов праці до сучасних викликів. Одним із важливих механізмів стало призупинення дії трудового договору – тимчасовий інструмент, який дозволяє зберігати правові відносини між працівником і роботодавцем навіть за умов, коли виконання трудових обов’язків неможливе через збройну агресію.На сьогоднішній день до механізму призупинення внесено значні уточнення, які затверджені новим Законом України №4412-IX. Що саме зміниться у процедурі, які нові обмеження встановлено для строків призупинення, та які права мають працівники і роботодавці? Розглянемо основні положення й практичні аспекти цих нововведень