Показали доходи замість збитків : чи потрібно було відобразити різницю у рядку 4.1.11 додатку РІ

ТОВ зареєстроване в березні 2024 року, займається оптовою торгівлею. За 2024 рік фінансовий результат – збиток. Щоб не показувати збитки, в декларації відобразили невеликий дохід. Наразі ДПС контролює відповідність фінзвітності та декларації та рекомендує відобразити різницю у рядку 4.1.11 додатку РІ. Чи можна так зробити, чи це може викликати проблеми в майбутньому?

👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:


Якщо ТОВ новостворене, а його дохід менший за 40 млн грн, і підприємство прийняло рішення не проводити коригування фінрезультату (п. 134.1.1 ПКУ) та вказали про це рішення в спеціальному полі внизу декларації, то додаток РІ подавати не потрібно, оскільки немає підстав для коригувань.


Але оскільки ДПС хоче, щоб Ви з одного боку, дотрималися податкового навантаження показали податок на прибуток в ряд. 06 декларації (а це передбачає наявність позитивного значення в ряд. 04 декларації), а з іншого боку в ряд. 02 декларації показали реальні дані з ряд. 2350 ф. №2-м (2-мс), де вказаний збиток за даними бухобліку (фінзвітності), то виходить, що треба показати якісь «плюсові» дані в ряд. 03 РІ.


У додатку РІ не можна довільно зазначити коригування в розділах 1, 2, 3, оскільки підприємство прийняло рішення не проводити коригування, передбачені цими розділами. Тому залишається поставити суму на збільшення фінрезультати в будь-який рядок, що починається на «4.1.ХХ». Через це пропонується «додати» різницю через рядок 4.1.11 додатку РІ.

Що означає рядок 4.1.11 додатку РІ?

Рядок 4.1.11 додатку РІ використовується вкрай рідко і стосується перехідних норм щодо обліку сумнівної заборгованості, щодо якої платник почав претензійну роботу до 2015 року (!) по старим правилам ПКУ (п. 17 пр. 4 р. ХХ ПКУ). Фактично, він має стосуватися старих боргів, за якими проводилася претензійна робота, а потім було отримано оплату. Тобто, таким боргам має бути як мінімум 10 років (!).


Якщо ДПС не заперечує проти такого підходу, це не означає, що в майбутньому не буде питань. Декларації аналізуються аналітичними системами ДПС України, і пізніше підприємство може отримати запит від податківців про пояснення, що саме було відображено у цьому рядку.

Чи можуть виникнути проблеми?

Ризики:


  1. Якщо податківці на рівні ДПСУ запитають, що саме підприємство показало в рядку 4.1.11, доведеться пояснювати, а аргументів для цього не буде.


Проте, якщо ж у майбутньому Ви плануєте таку «умисну» помилку виправити (відновити і задекларувати свої реальні збитки), то в якому рядку декларації Ви «помилялися» для дотримання податкового навантаження (в ряд. 02 самої декларації, або в ряд. 4.1.11 додатку РІ) вже не має значення.



👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».


Джерело: 7еminar

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

Надходження основних засобів: бухгалтерські проведення

Якими бухпроведеннями показати в обліку придбання основних засобів за рахунок власних коштів на умовах попередньої оплати, придбання основних засобів за рахунок власних коштів на умовах наступної оплати, придбання основних засобів за рахунок короткострокового кредиту банку, придбання основних засобів за рахунок довгострокового кредиту за програмою «Доступні кредити 5-7-9%», створення основних засобів власними силами, переведення до складу основних засобів з оборотних активів, будівництво основних засобів підрядним способом, безоплатно отриманих основних засобів, надлишки основних засобів, що виявили через інвентаризацію, внесок основними засобами до статутного капіталу, основними засобами до додаткового капіталу без збільшення статутного капіталу, обміну подібними основними засобами, обміну неподібними основними засобами, розповідаємо у статті