👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
Якщо ТОВ новостворене, а його дохід менший за 40 млн грн, і підприємство прийняло рішення не проводити коригування фінрезультату (п. 134.1.1 ПКУ) та вказали про це рішення в спеціальному полі внизу декларації, то додаток РІ подавати не потрібно, оскільки немає підстав для коригувань.
Але оскільки ДПС хоче, щоб Ви з одного боку, дотрималися податкового навантаження – показали податок на прибуток в ряд. 06 декларації (а це передбачає наявність позитивного значення в ряд. 04 декларації), а з іншого боку – в ряд. 02 декларації показали реальні дані з ряд. 2350 ф. №2-м (2-мс), де вказаний збиток за даними бухобліку (фінзвітності), то виходить, що треба показати якісь «плюсові» дані в ряд. 03 РІ.
У додатку РІ не можна довільно зазначити коригування в розділах 1, 2, 3, оскільки підприємство прийняло рішення не проводити коригування, передбачені цими розділами. Тому залишається поставити суму на збільшення фінрезультати в будь-який рядок, що починається на «4.1.ХХ». Через це пропонується «додати» різницю через рядок 4.1.11 додатку РІ.
Що означає рядок 4.1.11 додатку РІ?
Рядок 4.1.11 додатку РІ використовується вкрай рідко і стосується перехідних норм щодо обліку сумнівної заборгованості, щодо якої платник почав претензійну роботу до 2015 року (!) по старим правилам ПКУ (п. 17 пр. 4 р. ХХ ПКУ). Фактично, він має стосуватися старих боргів, за якими проводилася претензійна робота, а потім було отримано оплату. Тобто, таким боргам має бути як мінімум 10 років (!).
Якщо ДПС не заперечує проти такого підходу, це не означає, що в майбутньому не буде питань. Декларації аналізуються аналітичними системами ДПС України, і пізніше підприємство може отримати запит від податківців про пояснення, що саме було відображено у цьому рядку.
Чи можуть виникнути проблеми?
Ризики:
- Якщо податківці на рівні ДПСУ запитають, що саме підприємство показало в рядку 4.1.11, доведеться пояснювати, а аргументів для цього не буде.
Проте, якщо ж у майбутньому Ви плануєте таку «умисну» помилку виправити (відновити і задекларувати свої реальні збитки), то в якому рядку декларації Ви «помилялися» для дотримання податкового навантаження (в ряд. 02 самої декларації, або в ряд. 4.1.11 додатку РІ) – вже не має значення.
👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».
Джерело: 7еminar