Як звітувати платникам єдиного податку четвертої групи у 2025 році

Якщо до граничного терміну подання податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи (20 лютого 2025 року) проєкт наказу Мінфіну не пройде реєстрації, то платникам єдиного податку четвертої групи для переходу на спрощену систему оподаткування або щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку необхідно подати звітність за чинними на даний момент формами

У податківців запитали:

У зв’язку зі змінами в законодавстві не зрозуміло яку звітність подавати в 2025 році юридичним особам фермерським господарствам платникам єдиного податку четвертої групи. В інтернеті поширена інформація, що в зв’язку зі змінами в законодавстві буде змінено форми подання звітності (Міністерство фінансів України підготувало наказ про нову форму податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи). Тому не зрозуміло, які вірні ідентифікатори на 2025 рік: «Фінансової звітності малого підприємства» (Форма 1-М) (це все ще S 0110013)? «Розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва за 2024 рік», «Декларації платника єдиного податку четвертої групи» (де вже внесені зміни щодо МПЗ з гектара ріллі не менше 1400 грн)?

Податківці відповіли, що Форма «Фінансова звітність малого підприємства» (Форма 1-М), затверджена наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2000 №39 «Про затвердження Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 25 «Спрощена фінансова звітність»», на теперішній час є чинною та подається до органів статистики (код форми S0110014).


На виконання положень Податкового кодексу України (далі - Кодекс), ДПС спільно з Міністерством фінансів України розроблено проєкт форми Декларації, який оприлюднено на сайті Міністерства фінансів України , зазначені зміни оприлюднені на сайті Міністерства фінансів (з якими ви вже можете ознайомитись і взяти для уваги під час заповнення розрахунку МПЗ).


Наразі проєкт наказу Міністерства фінансів України знаходиться на реєстрації в Міністерстві юстиції України.


У разі, якщо до граничного терміну подання податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи (20 лютого поточного року) проєкт наказу не пройде реєстрації, то платникам єдиного податку четвертої групи для переходу на спрощену систему оподаткування або щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку необхідно подати:


  1. загальну податкову декларацію з податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок - код діючої форми (J0103805);
  2. звітну податкову декларацію з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки - код чинної форми(J0103805);
  3. розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва (юридичні особи) - код форми (J0303310);
  4. відомості (довідку) про наявність земельних ділянок - код чинної форми (J0138105);
  5. Додаток 3 «Розрахунок загального мінімального податкового зобов'язання за податковий (звітний) рік» (далі - Додаток 3) до Декларації є невід'ємною частиною Декларації - код чинної форми (J0138305).


З метою забезпечення платником податків виконання податкового обов'язку з урахуванням змін, внесених Законом України від 10.10.2024 №4015 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану», податківці рекомендують у чинній формі податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи, показники колонки 9 та 10 Додатку 3 розраховувати виходячи з того, що сума мінімального податкового зобов’язання, не може становити менше 700 гривень з 1 гектара, а для земельних ділянок, у площі яких частка ріллі становить не менше 50 відсотків, - 1400 гривень з 1 гектара.


Платник податків може подати разом з такою податковою декларацією доповнення до неї, які складені за довільною формою (п. 46.4 Кодексу).


Після реєстрації нової форми податкової декларації (у разі подання платником декларації за чинною формою) платники можуть подати:


  1. до закінчення граничного терміну подання - нову звітну декларацію (за формою, затвердженою наказом Мінфіну, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України);
  2. після граничного терміну подання - уточнюючу декларацію за новою формою з виправленими показниками, без розрахунку штрафних санкцій (пп. 69.38 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу).


Джерело: ДПС

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇