ПДВ на все, ліміт - щодо чаю та кави: законопроєкт про податки на посилки

На сайті Верховної Ради з'явився текст законопроєкту, який пропонує скасувати безмитний поріг на посилки з-за кордону. Причому під податок можуть потрапити посилки з парфумами, чаєм і кавою навіть від родичів

Податок на всі посилки? Що хочуть змінити


Згідно з нинішнім законодавством, в Україні діє безмитний поріг 150 євро. Це означає, що не оподатковуються посилки та товари, відправлені з-за кордону, митна вартість яких не перевищує зазначену суму.


Тобто, якщо вартість товарів (в одній посилці), замовлених у закордонному інтернет–магазині, менша за 150 євро, то таке відправлення не оподатковується. Аналогічний підхід застосовується до посилок від фізичної особи до фізичної, наприклад, від родича.


Законопроєкт №12429 скасовує безмитний поріг.


Якщо зараз на товари дорожчі за 150 євро нараховується 20% ПДВ + 10% ввізного мита (від суми перевищення ліміту), то з ухваленням закону під оподаткування потрапляють усі інтернет-покупки.

Зокрема, товари в міжнародних відправленнях до 150 євро оподатковуватимуться лише ПДВ у розмірі 20%. Дорожче цього ліміту – ПДВ + ввізне мито 10% (як і зараз).

Без податків до 45 євро, але з лімітами для чаю, кави та парфумів


Єдиний виняток – товари вартістю до 45 євро, які фізична особа за кордоном відправляє іншій фізособі в Україні. Пропонується встановити, що такі операції не є об'єктом оподаткування.


Але й тут є низка уточнень. По–перше, товари мають відправлятися без будь-якої оплати, мати призначення для особистого/сімейного користування, а характеристики і кількість не повинні вказувати на комерційну мету.


По–друге, положення про безподаткові операції не діє, якщо в посилці:


  1. підакцизні товари (наприклад, алкоголь або тютюнові вироби);
  2. парфуми в об'ємі понад 50 грамів або туалетна вода в об'ємі понад 0,25 літра;
  3. кава в об'ємі понад 500 грамів; кавові екстракти та есенції в об'ємі понад 200 грамів;
  4. чай в обсязі понад 100 грамів; чайні екстракти та есенції в обсязі понад 40 грамів.


Якщо обсяг цих товарів перевищуватиме ліміт, навіть за приватну посилку вартістю до 45 євро доведеться заплатити 20% ПДВ.


Хто заплатить ПДВ і стане суб'єктом «дистанційного продажу»


Законопроєкт №12429 запроваджує нову операцію, яка підлягає оподаткуванню ПДВ - дистанційний продаж товарів.


Сплачувати ПДВ з дистанційного продажу буде особа-нерезидент, яка здійснює такий продаж. За аналогією з Директивою Ради ЄС № 2006/112/ЄС пропонується прирівняти осіб, які сприяють продажу через онлайн-платформи, портали та веб-сайти, до осіб, які здійснюють дистанційний продаж товарів.


Під це визначення потрапляють онлайн-магазини, маркетплейси та платформи для продажу товарів, що були у використанні, на кшталт eBay або OLX. Зазначимо, через це у ЗМІ з'явилась інформація, що покупців на OLX можуть змусити платити податок ПДВ. Однак згідно з проєктом, ідеться про поставки товарів з території іншої країни до України.

Такі платформи повинні будуть реєструватися як платники ПДВ, стягувати податок з покупців і перераховувати його до держбюджету, а також зберігати інформацію про посилки та їхніх одержувачів протягом 10 років.

Крім того, товари до 150 євро звільняються від ПДВ при ввезенні на територію України за умови, що ПДВ сплачується з дистанційного продажу, а в митну декларацію внесено дані про спеціальний податковий номер особи, яка сплачує цей ПДВ.


Як правило, величина податку на додану вартість закладається в цінник. І з ухваленням закону для українців напевно подорожчають товари бюджетної категорії на зарубіжних маркетплейсах.


Джерело: РБК-Україна


Додатково щодо пропозицій з оподаткування посилок:


  1. Реформа оподаткування посилок: зареєстровано законопроєкт
  2. Європейська Бізнес Асоціація підтримує скасування пільг для імпорту товарів до 150 євро

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇