Бронювання працівників агросектору: нові пропозиції для малих фермерів

Аграрний комітет пропонує переглянути критерії бронювання військовозобов’язаних працівників фермерських господарств, які обробляють менше 500 га землі. Пропонується враховувати сезонну специфіку робіт, переглянути критерії обліку та знизити поріг для площі оброблюваної землі, кількості працівників і худоби, що дозволить оперативніше адаптувати аграрний сектор до сучасних викликів

На засіданні аграрного Комітету окремо обговорили питання бронювання військовозобов'язаних працівників аграрного сектору, зокрема, фермерських господарств, які мають в обробітку менше 500 га землі.


Разом з колегами наголосили на важливості аграрного сектору для національної економіки, продовольчої безпеки та забезпечення продовольчої незалежності України.


Аграрний сектор не лише є стратегічною галуззю, що постачає продовольство на внутрішні та міжнародні ринки, але й забезпечує робочі місця для великої частини сільського населення. Водночас на тлі війни та мобілізації виникло серйозне питання щодо дефіциту трудових ресурсів на селі, що створює загрозу для виконання завдань із забезпечення продовольчої безпеки держави, стабільних валютних надходжень від експорту агропродукції та належного проведення весняної посівної кампанії 2025 року.


Комітетом одноголосно підтримано звернення до Уряду щодо необхідності перегляду та внесення змін до критеріїв бронювання працівників фермерських господарств з метою стабільності сільськогосподарського виробництва та забезпечення виконання важливих завдань, таких як постачання продовольства для потреб Збройних сил України.


Вказаною ініціативою пропонується визначити господарства, які мають в обробітку менше 500 га землі, як важливі для національної економіки в особливий період, зменшивши поріг для кількості гектарів, працівників і поголів'я худоби, враховуючи потребу в сезонних роботах, особливо для збереження тваринницького комплексу. А також ведення обліку не за останнім календарним кварталом, а від періоду введення законодавчих змін, що дозволить оперативніше оцінювати відповідність фермерських господарств новим вимогам.


Джерело: голова Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду