В Україні стартував курс підготовки для муніципальних нянь

В Мінсоцполітики запускають комплексну програму навчання для тих, хто хоче стати професійною нянею та надавати якісний догляд дітям віком від 0 до 3 років. Крім того, цією програмою усуваються барʼєри в доступі батьків до роботи і економічної незалежності, а діти отримують належний догляд

В рамках проєкту Міжнародної організації праці в Україні «Забезпечення участі жінок у ринку праці шляхом розширення послуг із догляду за дітьми» у співпраці з Міністерством соціальної політики України та Міністерством освіти України Міжнародна організація праці (International Labour Organization Ukraine) запустила 4-тижневий курс професійної підготовки «Школа нянь». Це комплексна програма навчання для тих, хто хоче стати професійною нянею та надавати якісний догляд дітям віком від 0 до 3 років.


Протягом чотирьох тижнів інтенсивного навчання учасники курсу отримають: 


  1. поєднання онлайн-лекцій та офлайн-практики (Київ, Дніпро, Тернопіль) для максимального засвоєння матеріалів курсу
  2. Сертифікат державного зразка офіційний документ, що підтвердить компетентність та допоможе влаштуватися на роботу.


Якщо людина хоче працювати нянею або бажає підвищити кваліфікацію з догляду за дітьми, шукає нові можливості працевлаштування або планує змінити професію – треба заповнити форму реєстрації.


Планується, що до участі в навчанні будуть відібрані 45 учасників. Курс безкоштовний для учасниць/учасників. 


Нагадаємо, програма  «Муніципальна няня» це послуга догляду за дитиною до досягнення 3-річного віку (або 6-річного віку у визначених випадках), що надається для підтримки батьків, опікунів дитини. 


Раніше такою послугою могли скористатися лише батьки, опікуни дитини, яка потребує додаткового догляду, або батьки, опікуни, які є особами з інвалідністю I чи II групи та мають дитину до 3-х років. Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови вік дітей збільшено до 6-ти років, розширене надання послуги для таких категорій:


  1. ВПО (незалежно від місця проживання);
  2. сімей, які проживають на територіях, де в умовах воєнного стану садочки не працюють. 


Таким чином, усуваються барʼєри в доступі батьків до роботи і економічної незалежності, а дітей до отримання належного догляду і розвитку. Це один з аспектів, передбачених планом Мінсоцполітики в межах виконання Національної стратегії створення безбарʼєрного простору в Україні, яку ініціювала Перша леді Олена Зеленська.


Джерело: Мінсоцполітики