Чи подавати Додаток 1 та Додаток ЄСВ 1 по ЄСВ платникам, які не нараховували та не сплачували ЄСВ за себе

Платники, які скористалися правом не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати єдиний внесок за періоди воєнного стану (2023 – 2024 роки), мають право не заповнювати та не подавати Додаток 1 та Додаток ЄСВ 1 у складі податкової декларації за ці періоди

6058

Чи заповнюють та подають Додаток 1 та Додаток ЄСВ 1 по єдиному внеску у складі податкових декларацій за 2023 – 2024 роки платники, які скористалися правом не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати єдиний внесок?

Відповідно до п. 9 прим. 19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08.07.2010 №2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) тимчасово, з 01 березня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану в Україні та протягом дванадцяти місяців після припинення або скасування воєнного стану, фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування (крім електронних резидентів (e-резидентів), особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, мають право не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати єдиний внесок за себе.


При цьому положення абзацу другого п. 2 ч. 2 ст. 7 Закону № 2464 щодо таких періодів для таких осіб не застосовується.


При цьому такими особами розрахунок єдиного внеску у складі податкової декларації не заповнюється за період, в якому відповідно до абзацу першого цього пункту єдиний внесок не нараховувався, не обчислювався та не сплачувався.


Отже, такі платники мають право не подавати розрахунок єдиного внеску у складі податкової декларації за період, в якому відповідно до абзацу першого п. 9 прим. 19 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464 єдиний внесок не нараховувався, не обчислювався та не сплачувався.


Проте до платників єдиного внеску, зазначених вище, які обчислять і нарахують єдиний внесок та подадуть до контролюючого органу звітність, що містить інформацію щодо сум нарахованого єдиного внеску, та при цьому не сплатять самостійно визначені зобов’язання, з 01.08.2023 контролюючим органом будуть застосовуватись заходи впливу та стягнення визначені ч. 11 ст. 25 Закону № 2464.


Джерело: ЗІР Категорія 201.06

6058

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

Коментарі21
0/700
Добрий вечір! ФОП на занальній системі хоче взяти кредит для встановлення сонячної станції на будівлю кафе-бар (орендує). Чи потрібно вносити зміни у Договір оренди у частині, що буде встановлена сонячна станція? Чи буде дохід, якщо на погашення кредиту він буде вносити власні кошти на поточний рахунок і чи можна ставити відсотки по кредиту у витрати? Інформацію, яку знайшла я більш стосується ФОП на єдиному податку! Дякую за змістовні відповіді!
Відповісти
Пані Ольго, Ваше питання потребує детального вивчення, адже потрібно врахувати багато нюансів. Просимо задати його в сервісі "Особистий консультант"https://7eminar.ua/events/2235/3222. Сервіс працює 24/7. Відповіді надають від 15 хв. Можна задавати безлімітну кількість запитань.
Відповісти
ФОП 2 групи пенсіонер подав річну декларацію за 2024 рік з Додатком ЄСВ. В електронному кабінеті з'явився борг по ЄСВ за 2024 рік . Борг побачив в Дії. Як виправити помилкуу в додатку ЄСВ декларації після спливу граничного терміну її подання? Подати уточнюючу? Тоді як правильно заповнини додаток ЄСВ? Дякую!!!
Відповісти
Добрий день, відповідь на ваше питання тут https://tr.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/759663.html
Відповісти
Показати всі (2)
ФОП на загальній системі і найманий працівник одночасно. Доходу за 2024 рік не отримав. Роботодавець спачував ЄСВ із заробітної плати більне ніж мінімальна. Чи потрібно подавати Додаток ЄСВ у сладі Декларації про майновий стан? Дякую!
Відповісти
Вітаю! Подається.
У графі 3 «Сума чистого доходу (прибутку), заявлена в податковій декларації/Частка розподіленого доходу» в рядках у розрізі кожного календарного місяця зазначають фактичну суму чистого доходу (прибутку) за відповідний місяць. У разі відсутності чистого доходу (прибутку) у окремому місяці – проставляють нулі;
графа 4 «Сума доходу, на яку нараховується єдиний внесок, з урахуванням максимальної величини» табличної частини Додатка ЄСВ 1 заповнюється з урахуванням наступного:
проставляються нулі в місяцях, за які роботодавцем страхові внески сплачувалися у розмірі не менше мінімального страхового внеску,
Відповісти
Показати всі (3)
Доброго вечора. Подала декларацію єдиного податку без додатку1 за 2024рік. А тепер потрібно здати нову звітну декларацію і нарахувати ЄСВ і здати додаток 1. Як сформувати ці два документи? Дякую.
Відповісти
Вітаю! Вам треба подати нову звітну і поставити відмітку у рядку "Нова звітна", додати додаток 1 та в ньому показати нарахування за ті місяці, за які сплачений ЄСВ.
Відповісти
Підскажіть, будь ласка, ФОП 3 група, в минулому році ЄСВ платив за деякі місяці. Звіт подали вчасно, але без додатоку 1. Як виправити цю ситуацію?
Відповісти
Добрий день! Якщо в деяких місяцях ви сплачували ЄСВ, значить ви не скористались правом не сплачувати ЄСВ у 2024 році (так звана воєнна пільга). Тому маєте показати нарахування за ті місяці, за які сплачений ЄСВ.
Відповісти
Добрий день! Підкажіть, будь ласка, чи обов'язково подавати додаток ЄСВ 1 до Декларації про майновий стан і доходи та чи ставити відмітку про ліквідаційність, якщо ФОП перебував на загальній системі 1-й квартал 2024, а 31.12.2024 закрив ФОПа та подав ліквідаційниу Декларацію ЄП для 2 групи з додатком 1 за 2-й - 4-й квартал?
Відповісти
Добрий день! Ваше питання потребує детального вивчення, адже потрібно врахувати багато нюансів. Просимо задати його в сервісі "Особистий консультант"https://7eminar.ua/events/2235/3222. Сервіс працює 24/7. Відповіді надають від 15 хв. Можна задавати безлімітну кількість запитань.
Відповісти
У вашій статті від 08.01.2025 зазначається: "Водночас, ФОП 3 групи має право подати «нульовий» Додаток 1, якщо протягом звітного року він користувався «воєнною» пільгою та не сплачував ЄСВ. Це не заборонено та не вважається помилкою".
Тобто можна подати Додаток 1 «нульовий» (я саме так и зробив і ДПІ прийняла звіт), а можна було і не подавати цей додаток.
У мене є питання щодо звіту річному по ЄСВ. ФОП (спрощенна система, 3 группа). Форма № Д5 (річна) - ЗВІТ про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску і Таблиця 1 Нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Треба подавати Форму Д5?
Відповісти
Вітаю! Додаток 5 по ЄСВ вже не подають. Починаючи з 01.01.2021 р. це тепер Додаток 1 до Декларації по єдиному податку. і подається одним пакетом. Відвідуйте наші безкоштовні вебінари та підписуйтесь на розсилку, щоб завжди бути в курсі актуальних змін! https://7eminar.ua/free-webinars
Відповісти
Підкажіть, будь ласка, якщо не подавати додаток, то в поле 21 рядку декларації ставити нуль чи залишати пустим? Бо там дає відсилку на додаток по ЄСВ?
Відповісти
Добрий ранок! Залишайте незаповненим, не ставьте нуль, бо це означає що цей нуль перенесений з Додатку 1.
Відповісти