Хто подає Звіт про пасажирські перевезення за формою №51-пас (місячна)
Місячний звіт про перевезення пасажирів автобусами та міським електричним транспортом за формою №51-пас (далі – Звіт) заповнюють та подають юридичні особи, які здійснюють перевезення пасажирів автобусами, трамваями (включаючи фунікулер), тролейбусами, поїздами метрополітену.
На замітку! Підприємство подає тільки ту статистичну звітність, яка зазначена в Переліку надаваних звітів в Кабінеті респондента на сайті статистики
На офіційному сайті Держстату за кодом підприємства перевірте перелік статистичних звітів, до яких ваша юридична особа залучена до звітування в поточному періоді. Для цього зайдіть в «Кабінет респондента».
Які строки подання Звіту про пасажирські перевезення за формою №51-пас (місячна)
Звіт подають не пізніше 8-го числа місяця, наступного за звітним.
Якщо цей день припадає на вихідний або святковий день, то Звіт подають в перший робочий день після нього.
Не пропустити жоден дедлайн та уникнути штрафів за прострочки допоможе наш зручний сервіс «Календар бухгалтера». З ним отримаєте усю звітність та платежі в одному місці: на тиждень, місяць і навіть рік!
Куди подавати Звіт про пасажирські перевезення за формою №51-пас (місячна)
Звіт подають до територіального органу Держстату.
Яка відповідальність за неподання Звіту за формою №51-пас (місячна)
Порушення порядку подання або використання даних державних статистичних спостережень тягне за собою відповідальність згідно зі ст. 186-3 Кодексу про адміністративні правопорушення (КпАП).
Так, за неподання органам статистики Звіту або подання його з недостовірними даними, не в повному обсязі, не за формою, передбаченою звітно-статистичною документацією, чи із запізненням загрожує штраф:
- від 10 до 15 нмдг (від 170 до 255 грн);
- від 15 до 25 нмдг (від 255 до 425 грн) – за повторне вчинення правопорушення особою, на яку вже накладали адмінстягнення протягом року.
На замітку! Для накладення стягнення на особу, винну у неподанні Звіту, органам статистики не потрібно звертатися до суду (ст. 244-3 КпАП)
Проте під час воєнного стану, а також протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни, адміністративний штраф за неподання чи несвоєчасне подання не застосовуватимуть (Закон України від 03.03.2022 №2115-IX «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни»).
За якою формою звітувати про перевезення пасажирів автобусами та міським електричним транспортом
Починаючи зі звіту за січень 2025 року Звіт подавайте за формою, затвердженою наказом Держстату від 08.04.2024 №100.
Завантажити бланк:
Який порядок заповнення Звіту про пасажирські перевезення за формою №51-пас (місячна)
Для правильного заповнення Звіту скористайтеся роз’ясненням Держстату від 07.09.2023 №19.1.2-12/23-23.
Джерелами інформації для заповнення форми є дані первинної облікової документації:
- автоматизовані системи обліку оплати проїзду;
- разові проїзні квитки (талони, жетони) та проїзні квитки (картки) тривалого користування;
- квитково-облікові аркуші водіїв і кондукторів;
- накладні на видачу та продаж квитків на проїзд у міському електричному транспорті та абонементних квитків на проїзд у міському громадському транспорті (форми №1 (разові квитки), №2 (абонементні квитки));
- білетно-облікові листи №11-АП та №12-АП для міських, приміських, міжміських маршрутних перевезень пасажирів;
- технічні паспорти об'єктів міського електричного транспорту, документи бухгалтерського обліку основних засобів, інвентарні картки обліку основних засобів та інші первинні документи.
Розділ І. Перевезення пасажирів за звітній період
У рядку 100 «Кількість перевезених пасажирів (у тис. осіб з одним десятковим знаком)» наводять дані про кількість перевезених пасажирів з урахуванням пільгових категорій громадян за видами транспорту:
- автобусами власними та\або орендованими (за усіма видами сполучення (міське, приміське, міжміське, міжнародне) та видами пасажирських перевезень (регулярні, регулярні спеціальні, нерегулярні);
- тролейбусами;
- трамваями (уключаючи фунікулер).
Рядок 110 «Пасажирообіг (тис.пас.км з одним десятковим знаком)» відображає суму пасажирообігу за кожен день здійснення пасажирських перевезень у звітному періоді та дорівнює:
- у міському виді сполучення – добутку від множення кількості перевезених пасажирів електричним транспортом та автобусами на середню дальність поїздки пасажира в місті;
- у приміському виді сполучення – відношенню доходу від перевезення пасажирів автобусами (за винятком доходу від перевезення багажу) до чинного тарифу одного пасажирокілометра у приміському сполученні;
- у міжміському виді сполучення:
- у пільгових категорій пасажирів: сумі добутків кількості перевезених пасажирів автобусами (оформлених квитків) і фактичної дальності кожної поїздки;
- у пасажирів за плату: відношенню доходу від перевезення пасажирів (за винятком доходу від перевезення багажу та страхового збору) до чинного тарифу за один пасажирокілометр;
- у міжнародному виді сполучення – суму добутків фактично перевезених пасажирів автобусами до відстані перевезення за кожну поїздку.
Розділ ІІ. Рухомий склад на кінець звітного року (заповнюється у звіті за грудень)
У рядку 210 «Кількість транспортних засобів (одиниць)» відображають дані про наявну кількість автобусів (власних та/або орендованих), тролейбусів, трамвайних вагонів, що перебувають на балансі підприємства, незалежно від технічного стану, їх розподіл за віком, а також розподіл кількості автобусів за категоріями.
Рядок 220 «Кількість нових транспортних засобів (одиниць)» уміщує інформацію (із показника щодо кількості транспортних засобів) про кількість нових автобусів, тролейбусів, трамвайних вагонів, які надійшли на баланс підприємства. Враховує дані щодо кількості транспортних засобів, що були у використанні в інших країнах та вперше зареєстровані на території України у звітному році, незалежно від дати виготовлення.
Розділ ІІІ. Маршрути (лінії) на кінець звітного року (заповнюється у звіті за грудень)
У рядку 300 «Довжина маршрутів (ліній) (км з одним десятковим знаком)» зазначають дані про довжину контактних мереж тролейбусних, колій трамвайних, які експлуатують.
Як виправляти помилки у Звіті за формою №51-пас (місячна)
Під час виправлення помилок у статистичній звітності фахівці Держстату рекомендують керуватися положеннями, зокрема:
- Закону України «Про офіційну статистику» від 16.08.2022 №2524-IX (п. 4 ч. 1 ст. 17);
- Положення про Державну службу статистики України, затвердженого постановою КМУ від 23.09.2014 №481;
- Порядку подання е-звітності до органів держстатистики, затвердженого наказом Держстату від 12.01.2011 №3 (далі – Порядок №3);
- Інструкції про порядок виправлення звітних даних у випадках виявлення приписок та інших перекручень у державній статистичній звітності, затвердженої наказом Мінстату від 10.05.1994 №94 (втратила чинність 10.07.2015, але деякі її положення застосовні на практиці).
Зважаючи на зазначені акти та напрацьовану практику, наведемо алгоритм дій, якщо ви виявили помилку у поданій статистичній звітності.
Самостійне виправлення помилок до граничного терміну подання звітності
Щодо виправлення помилок, виявлених безпосередньо респондентом маємо лише роз’яснення Держстату у листі від 20.02.2017 №09.3-07/33-17. Так, якщо ви виявили помилки у поданих статзвітах, зверніться до органу статистики та з’ясуйте, чи потребують вони виправлення.
На замітку! Врахує орган статистики виправлені дані або ні, залежить від того, коли подаєте новий звіт (до чи після оприлюднення ним статданих) і зважаючи на суттєвість виявленої помилки, її впливу на узагальнену інформацію по країні/регіону
Якщо орган статистики погодить внесення виправлень, то подавайте нові звіти разом із поясненнями щодо причин виправлень.
Якщо надішлете кілька примірників одного е-звіту (у разі виправлення, неотримання першої квитанції тощо), то оригіналом вважатиметься саме останній звіт (п. 3.8 розд. III Порядку №3).
Увага! До закінчення граничного терміну подання звітності ви можете подавати виправлені форми необмежену кількість разів. Оригіналом вважатиметься останній надісланий звіт
Виправлений звіт подавайте Держстату згідно з Порядком №3.
Виправлення помилок після прийняття звіту органами статистики
Якщо після прийняття звіту органи статистики виявлять невідповідності або помилки, вони можуть надіслати вам квитанцію-повідомлення про необхідність повторного подання звіту з виправленнями (п. 6.3 розд. VI Порядку №3).
Квитанція-повідомлення про необхідність повторного подання електронного звіту містить інформацію щодо:
- дати та часу відправлення квитанції-повідомлення про необхідність повторного подання електронного звіту;
- стислий зміст помилки, що потребує виправлення;
- термін подання виправленого звіту;
- дані посадової особи адресату звітності, що формує квитанції-повідомлення.
Виправлений звіт слід подати Держстату згідно з Порядком №3 та у встановлені в квитанції-повідомленні терміни.
Якщо не надішлете виправлену форму статистичної звітності та/або фінансову звітність у термін, зазначений у квитанції-повідомленні про необхідність повторного подання звіту, то форму статистичної звітності та/або фінансову звітність вважатимуть поданою недостовірною (пп. 6.3.3 розд. VI Порядку №3).
Виправлення помилок після оприлюднення статистичних даних
Після оприлюднення статистичних даних виправлення можливе лише у випадку суттєвої недостовірності даних.
У такому разі необхідно звернутися до органу державної статистики з письмовим поясненням причин внесення змін.
Детальнішу інформацію щодо виправлення помилок у статистичній звітності можна отримати на офіційному сайті Держстату.
Для більш детального ознайомлення з процедурою виправлення помилкових даних у статистичних звітах рекомендуємо переглянути також відео:
Як подавати Звіт про про пасажирські перевезення за формою №51-пас (місячна)
Починаючи з 1 січня 2023 року Звіт подають винятково в електронній формі (ч. 4 ст. 10 Закону України від 16.08.2022 №2524-IX «Про офіційну статистику»).
Зробити це можна через безкоштовний сервіс для електронного звітування «Кабінет респондента» за посиланням.
Наведемо алгоритм створення електронного Звіту в інтерфейсі онлайн-сервісу «Кабінет респондента».
Крок 1. Оберіть вкладку «Звітність» у верхньому меню сторінки.
Крок 2. Серед переліку форм, представлених у таблиці «Поточна звітність», або через пошук у вкладці «Подати іншу форму», слід обрати:
- індекс форми → 51-пас (місячна);
- назва форми → «Звіт про перевезення пасажирів автобусами та міським електричним транспортом»;
- код форми → S1617002;
- рік → 2025;
- період → місячна.
Крок 3. У лівому нижньому куті сторінки обрати напис «Створити новий звіт».
Під час формування Звіту окремі реквізити підприємства визначаються автоматично, зокрема:
- ідентифікаційний код ЄДРПОУ;
- найменування;
- місцезнаходження (юридична адреса);
- адреса здійснення діяльності, щодо якої подається форма звітності (фактична адреса), територіальна громада, код території відповідно до КАТОТТГ.
Обов'язковими для заповнення полями у звіті є: звітний період (місяць, рік) та регіон звітування (за юридичною адресою, код регіону – 48004).
На замітку! У випадку відсутності даних, необхідно відмітити позначку однієї з причин у блоці «Інформація щодо відсутності даних»
За наявності даних необхідно перейти до заповнення показників звіту (див. розділ по заповненню вище).
На етапі відправлення звіту у сервісі «Кабінет респондента» необхідно зазначити/перевірити на актуальність інформацію щодо:
- ім’я та прізвища керівника (власника) або особи, відповідальної за достовірність наданої інформації;
- контактні дані (телефон, електронна пошта).
У розділі «Дії зі звітом» необхідно виконати наступні дії:
1) перевірити контролі;
2) переглянути протокол контролю за формою, виправити помилки у звіті;
3) перевірити та відправити.
Після відправлення Звіту респондент отримує квитанції №1 – щодо одержання звіту системою електронного звітування та №2 – щодо прийняття звіту для подальшої обробки.
У випадку виявлення помилок у звіті, респонденту направляється інформаційне повідомлення про необхідність надання уточнень. Помилковий Звіт при цьому вилучається.
Також на офіційному сайті Держстату можете ознайомитися з Переліком форм державних статистичних спостережень та фінансової звітності, які можуть подаватись респондентами в електронному вигляді у 2024–2025 роках. У цьому переліку наведені код шаблону та звітний період дії шаблону форми.
Для форми №51-пас (місячна) передбачений код шаблону S1617002, чинний зі звіту за січень 2025 року.
Джерело: 7eminar
Шаблони та зразки документів: