Чи можуть різні суб’єкти господарювання використовувати один пристрій з двома ПРРО

Використання одного пристрою з різними ПРРО різними суб’єктами господарювання можливе лише почергово. Для цього необхідно закривати робочу зміну одного суб’єкта господарювання (через формування Z-звіту) та відкривати зміну іншого. Одночасне використання двох ПРРО на одному пристрої неможливе

В ГУ ДПС в Івано-Франківській області інформують, що програмний реєстратор розрахункових операцій встановлюється на пристрій, що належить суб’єкту господарювання на праві власності, володіння, користування. Реєструється цим суб’єктом господарювання в контролюючому органі у порядку, встановленому наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 №317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547» (далі – наказ №317).


Розрахункові операції на такому ПРРО можуть проводити лише ті особи, сертифікати електронних підписів та/або печаток яких внесені до Реєстру ПРРО щодо такого ПРРО, на підставі поданих суб’єктами господарювання в електронній формі повідомлень про надання інформації щодо кваліфікованих / удосконалених сертифікатів відкритих ключів, які застосовуються в ПРРО за формою, встановленою додатком 5 до Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженим наказом №317.

     

Програмне забезпечення може бути одночасно встановлено на будь-яку кількість пристроїв, але використовувати один ПРРО можна тільки на одному пристрої і тільки одним касиром.


Водночас, таке використання суб’єктами господарювання ПРРО допустиме лише почергово. Для цього необхідно почергово закривати робочу зміну одному суб’єкту господарювання та відкривати робочу зміну іншому.


При цьому, суб’єкт господарювання протягом дня в ПРРО може відкрити нову робочу зміну у разі формування фіскального звітного чека (Z-звіту) та закриття попередньої зміни.


Джерело: ДПС