Квартальний звіт про надходження молока №13-заг: інструкція

З’ясуємо кому, в які строки та як звітувати за формою №13-заг (квартальна). Підкажемо, чим керуватися під час заповнення Звіту про надходження молока сирого на переробні підприємства


Хто подає форму №13-заг (квартальна)


Квартальний звіт про надходження молока сирого на переробні підприємства за формою №13-заг (далі – Звіт) подають юридичні особи, які мають власні або орендовані переробні потужності та здійснюють перероблення молока сирого.

На замітку! Підприємство подає тільки ту статистичну звітність, яка зазначена в Переліку надаваних звітів в Кабінеті респондента на сайті статистики

На офіційному сайті Держстату за кодом підприємства перевірте перелік статистичних звітів, до яких ваша юридична особа залучена до звітування в поточному періоді. Для цього зайдіть в «Кабінет респондента».


Які строки подання Звіту про надходження молока


Звіт подають не пізніше 4-го числа місяця, наступного за звітним періодом – кварталом.


Куди подати форму №13-заг (квартальна)


Підприємства подають Звіт до територіальному органу Держстату за своїм місцезнаходженням.


Яка відповідальність за неподання форми №13-заг (квартальна)


Порушення порядку подання або використання даних державних статистичних спостережень тягне за собою відповідальність згідно зі ст. 186-3 Кодексу про адміністративні правопорушення (КпАП).


Так, за неподання органам статистики Звіту або подання його з недостовірними даними, не в повному обсязі, не за встановленою формою, чи із запізненням посадовим особам юрособи загрожує штраф:


  1. від 10 до 15 нмдг (від 170 до 255 грн);
  2. від 15 до 25 нмдг (від 255 до 425 грн) за повторне вчинення правопорушення особою, на яку вже накладали адмінстягнення протягом року.

На замітку! Для накладення стягнення на особу, винну у неподанні Звіту, органам статистики не потрібно звертатися до суду (ст. 244-3 КпАП)

Проте під час воєнного стану, а також протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни, адміністративний штраф за неподання чи несвоєчасне подання не застосовуватимуть (Закон України від 03.03.2022 №2115-IX «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни»).


За якою формою звітувати про надходження молока


Про надходження молока сирого на переробні підприємства звітують за формою, затвердженою наказом Держстату від 10.11.2022 №279.


Завантажити бланк:


Звіт про надходження молока сирого на переробні підприємства. Форма №13-заг (квартальна)


Який порядок заповнення Звіту про надходження молока


Звіт заповнюйте згідно з роз’ясненням Держстату від 05.08.2016 №17.4-12/19.


Звіт складайте на підставі даних документів первинного обліку:


  1. приймальних квитанцій;
  2. товарно-транспортних накладних;
  3. накладних (внутрішньогосподарського призначення) та інших первинних документів бухгалтерського обліку, що підтверджують надходження продукції на перероблення.

Увага! Показники форми відображайте у цілих числах, крім даних рядків 996, 997, які відображайте з двома десятковими знаками (після коми)

За відсутності даних проставте у прямокутнику позначку – «V» та вкажіть одну з причин відсутності даних у бланку.


Звіт складається з двох розділів. Опишемо особливості заповнення кожного з них.


Розділ 1. Обсяги надходження молока всіх видів


Рядок 755 (графи 1, 3, 5, 6) має містити дані про надходження на переробні підприємства молока сирого від сільськогосподарських тварин усіх видів, яке відповідає вимогам чинних стандартів, у перерахунку на коров’яче молоко встановленої базисної жирності (3,4%) і не включає куплену для подальшого виробництва продукцію переробки молока від інших переробників молока.


У графі 1 рядка 755 показуйте дані про загальний обсяг купівлі молока сирого, з якої в графі 3 виділяйте куплене молоко сире у населення, а саме:


  1. безпосередньо у фізичних осіб;
  2. прийняте сільськогосподарським підприємством у своїх працівників за їхнім дорученням для подальшої доставки на переробні підприємства;
  3. у сільськогосподарських кооперативів, що здійснюють купівлю безпосередньо у населення; у фізичних осіб підприємців.


Дані графи 1 по рядку 755 можуть бути більшими або дорівнювати даним графи 3. Дані графи 1 по рядку 755 можуть бути більшими або дорівнювати сумі даних, що зазначені у графах 1, 2 по рядку 744.


У графах 2 і 4 відображайте дані про вартість купленого молока сирого від сільськогосподарських тварин усіх видів за цінами, що склалися у звітному періоді, з урахуванням його якості. Дані цих граф не включають податок на додану вартість, дотації та компенсації для підтримки тваринництва, накладні, транспортні та експедиційні витрати.


Дані графи 2 по рядку 755 можуть бути більшими або дорівнювати даним графи 4.


Дані графи 3 по рядку 755 можуть бути більшими або дорівнювати даним графи 2 по рядку 744.


У графі 5 наводьте дані про обсяг молока сирого, яке надійшло на перероблення на давальницьких засадах.


Графа 6 має містити дані про обсяг власно виробленого переробним підприємством молока сирого, що надійшло на перероблення.


Розділ 2. Якість купленого молока коров’ячого незбираного


У рядку 500 по графах 1 та 2 відображайте дані про обсяги купленого молока коров’ячого сирого, з якого в рядку 750 виділяйте обсяги молока сирого охолодженого до 10°C по відповідних графах.


Якщо рядок 500 по графах 1 та 2 містить дані, то по рядках 744750, 996, 997 передбачають дані.

На замітку! Дані рядка 500 по графах 1 та 2 можуть бути більшими або дорівнювати даним, що зазначені у рядку 750 по відповідних графах

Рядок 744 по графах 1 та 2 має містити дані щодо суми рядків із 745 по 749 включно по відповідних графах.


У рядках 996 та 997 відображайте масову частку білка в закупленому молоці коров’ячому сирому згідно з чинним стандартом, яке надійшло на перероблення від підприємств і населення. Масову частку білка по кожній партії молока визначають лабораторним аналізом. При цьому масову частку білка в цілому можна вважати відношенням суми добутків обсягів молока і відсотків білка кожної партії молока до загального обсягу молока.


У рядку 998 показуйте кількість обладнаних пунктів, що займаються прийманням молока від населення, розміщених в окремому приміщенні та підключених до мережі водопостачання, каналізації, опалення і електрозабезпечення у відповідності з чинними будівельними та санітарними нормами і правилами.


Як виправляти помилки у Звіті за формою №13-заг (квартальна)


Під час виправлення помилок у статистичній звітності фахівці Держстату рекомендують керуватися положеннями, зокрема:


  1. Закону України «Про офіційну статистику» від 16.08.2022 №2524-IX (п. 4 ч. 1 ст. 17);
  2. Положення про Державну службу статистики України, затвердженого постановою КМУ від 23.09.2014 №481;
  3. Порядку подання е-звітності до органів держстатистики, затвердженого наказом Держстату від 12.01.2011 №3 (далі Порядок №3);
  4. Інструкції про порядок виправлення звітних даних у випадках виявлення приписок та інших перекручень у державній статистичній звітності, затвердженої наказом Мінстату від 10.05.1994 №94 (втратила чинність 10.07.2015, але деякі її положення застосовні на практиці).


Зважаючи на зазначені акти та напрацьовану практику, наведемо алгоритм дій, якщо ви виявили помилку у поданій статистичній звітності.


Самостійне виправлення помилок до граничного терміну подання звітності


Щодо виправлення помилок, виявлених безпосередньо респондентом маємо лише роз’яснення Держстату у листі від 20.02.2017 №09.3-07/33-17. Так, якщо ви виявили помилки у поданих статзвітах, зверніться до органу статистики та з’ясуйте, чи потребують вони виправлення.

На замітку! Врахує орган статистики виправлені дані або ні, залежить від того, коли подаєте новий звіт (до чи після оприлюднення ним статданих) і зважаючи на суттєвість виявленої помилки, її впливу на узагальнену інформацію по країні/регіону

Якщо орган статистики погодить внесення виправлень, то подавайте нові звіти разом із поясненнями щодо причин виправлень.


Якщо надішлете кілька примірників одного е-звіту (у разі виправлення, неотримання першої квитанції тощо), то оригіналом вважатиметься саме останній звіт (п. 3.8 розд. III Порядку №3).

Увага! До закінчення граничного терміну подання звітності ви можете подавати виправлені форми необмежену кількість разів. Оригіналом вважатиметься останній надісланий звіт

Виправлений звіт подавайте Держстату згідно з Порядком №3.


Виправлення помилок після прийняття звіту органами статистики


Якщо після прийняття звіту органи статистики виявлять невідповідності або помилки, вони можуть надіслати вам квитанцію-повідомлення про необхідність повторного подання звіту з виправленнями (п. 6.3 розд. VI Порядку №3).


Квитанція-повідомлення про необхідність повторного подання електронного звіту містить інформацію щодо:


  1. дати та часу відправлення квитанції-повідомлення про необхідність повторного подання електронного звіту;
  2. стислий зміст помилки, що потребує виправлення;
  3. термін подання виправленого звіту;
  4. дані посадової особи адресату звітності, що формує квитанції-повідомлення.


Виправлений звіт слід подати Держстату згідно з Порядком №3 та у встановлені в квитанції-повідомленні терміни.


Якщо не надішлете виправлену форму статистичної звітності та/або фінансову звітність у термін, зазначений у квитанції-повідомленні про необхідність повторного подання звіту, то форму статистичної звітності та/або фінансову звітність вважатимуть поданою недостовірною (пп. 6.3.3 розд. VI Порядку №3).


Виправлення помилок після оприлюднення статистичних даних


Після оприлюднення статистичних даних виправлення можливе лише у випадку суттєвої недостовірності даних.

У такому разі необхідно звернутися до органу державної статистики з письмовим поясненням причин внесення змін.


Детальнішу інформацію щодо виправлення помилок у статистичній звітності можна отримати на офіційному сайті Держстату.


Для більш детального ознайомлення з процедурою виправлення помилкових даних у статистичних звітах рекомендуємо переглянути також відео:



Як подавати форму №13-заг (квартальна)


Починаючи з 1 січня 2023 року Звіт подають винятково в електронній формі (ч. 4 ст. 10 Закону України від 16.08.2022 №2524-IX «Про офіційну статистику»).


Зробити це можна через безкоштовний сервіс для електронного звітування «Кабінет респондента» за посиланням.


Також на офіційному сайті Держстату можете ознайомитися з Переліком форм державних статистичних спостережень та фінансової звітності, які можуть подаватись респондентами в електронному вигляді у 20242025 роках. У цьому переліку наведені код шаблону та звітний період дії шаблону форми.


Для форми №13-заг (квартальна) передбачений код шаблону S2701116, чинний зі звіту за І квартал 2023 року.


Джерело: 7eminar


Шаблони документів:


Звіт про надходження молока сирого на переробні підприємства. Форма №13-заг (квартальна)

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇