Визначення ПРРО
Згідно ст. 2 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі Закон про РРО):
програмний реєстратор розрахункових операцій - програмний, програмно-апаратний або програмно-технічний комплекс у вигляді технологічного та / або програмного рішення, що використовується на будь-якому пристрої та в якому фіскальні функції реалізовані через фіскальний сервер контролюючого органу і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі та / або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з приймання готівки для виконання платіжних операцій.
Тобто, простими словами, ПРРО – це програмний аналог касового апарату, який встановлюється на комп’ютері, планшеті або смартфоні.
Порівняння ПРРО та РРО
І РРО, і ПРРО призначені для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів. Та, незважаючи на однакову мету застосування, класичні РРО відрізняються від ПРРО.
Роль ПРРО для розвитку бізнесу
1. Збільшення прозорості та законне ведення бізнесу
ПРРО забезпечують фіскалізацію та облік всіх розрахункових операцій, що робить діяльність підприємця більш прозорою та підзвітною. Відкритість фінансової інформації сприяє довірі з боку клієнтів та партнерів, роблячи бізнес більш привабливим для співпраці.
2. Покращення обліку та звітності
Зручні звіти, які генеруються ПРРО, значно спрощують процес податкової звітності та економлять час на спілкуванні з контролюючими органами.
3. Підвищення іміджу та конкурентоспроможності
Вихід бізнесу з тіні та робота «в білу» з ПРРО – це не лише обовʼязок, але й можливість. Це шанс допомогти армії та розвитку країни, стати соціально-відповідальним бізнесом та покращити свою репутацію.
Законодавчі вимоги щодо застосування ПРРО
3 1 січня 2022 року всі платники єдиного податку 2, 3 та 4 групи, окрім ФОП 1 групи, повинні використовувати ПРРО або РРО при здійсненні розрахункових операцій.
Загальні вимоги до ПРРО:
- ПРРО повинен бути зареєстрований в ДПС;
- чеки, що друкуються ПРРО, повинні відповідати вимогам чинного законодавства;
- ПРРО повинен бути підключений до інтернету для передачі даних до ДПС.
Джерело: 7eminar