Хто подає Анкету №1-РСО (вд)
Анкету №1-РСО (вд) (далі – Анкета) заповнюють та подають лише юридичні особи.
У випадку, коли є відокремлені підрозділи Анкета №1-РСО (вд) буде містити інформацію в цілому по підприємству, включаючи його відокремлені підрозділи.
Строки подання Анкети №1-РСО (вд)
Якщо цей день припадає на вихідний або святковий день, то Анкету подають в перший робочий день після нього.
Куди подавати Анкету №1-РСО (вд)
Анкета обстеження економічної діяльності підприємства подається до територіального органу Держстатистики.
Яка відповідальність за неподання Анкети №1-РСО (вд)
За неподання статистичної звітності передбачена адміністративна відповідальність, яка встановлена ст. 186-3 Кодексу про адміністративні правопорушення (далі – КпАП).
Так, за неподання органам державної статистики даних для проведення державних статспостережень або подання їх недостовірними, не в повному обсязі, не за формою, передбаченою звітно-статистичною документацією, чи із запізненням накладають штраф. Розмір штрафу від 10 до 15 НМДГ (від 170 грн до 255 грн).
При повторному вчиненні правопорушення особою, на яку вже накладалося адміністративне стягнення протягом року, розмір штрафу збільшується і становить від 15 до 25 НМДГ (від 255 грн до 425 грн).
Разом з цим у ст. 244-3 КпАП передбачено, що від імені органів державної статистики розглядати справи і накладати адміністративні стягнення мають право керівник центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики, його заступники, а також інші уповноважені керівником посадові особи цього органу. Тобто для накладення стягнення на особу, винну у неподанні Анкети, органам статистики не потрібно звертатися до суду.
Проте під час воєнного стану, а також протягом 3 місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни, адміністративний штраф за неподання чи несвоєчасне подання не застосовуватимуться (Закон України від 03.03.2022 №2115-IX «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни»).
Форма подання Анкети №1-РСО (вд)
Наказом Держстату від 27.08.2024 №213 Про затвердження форм державного статистичного спостереження «Реєстр респондентів статистичних спостережень» затверджується нова форма Анкети № 1-РСО (вд).
Вводиться в дію ця форма, починаючи зі звіту у 2025 році.
Завантажуйте шаблон «Анкета обстеження економічної діяльності підприємства / Анкета №1-РСО (вд)».
Порядок заповнення Анкети №1-РСО (вд)
Порядок заповнення Анкети наведено у роз’ясненні від 12.01.2022 №19.1.2-12/2-22 щодо показників Анкети № 1-РСО (вд) «Анкета обстеження економічної діяльності підприємства».
Анкету умовно можна поділити на 2 частини: загальна та відповіді на питання.
Загальна частина містить ідентифікаційні дані респондента (заповнюються окремими строфами):
- Ідентифікаційний код ЄДРПОУ.
- Найменування.
- Місцезнаходження (юридична адреса) – поштовий індекс, назва області / АР Крим, назва району, назва територіальної громади, назва населеного пункту, назва району у місті, назва вулиці / провулку, площі тощо, № будинку, № корпусу, № квартири / офісу).
- Адреса здійснення діяльності, щодо якої подається форма звітності (фактична адреса) – поштовий індекс, назва області / АР Крим, назва району, назва територіальної громади, назва населеного пункту, назва району у місті, назва вулиці / провулку, площі тощо, № будинку, № корпусу, № квартири / офісу).
У наступному блоці зазначається Код території відповідно до Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (КАТОТТГ) за юридичною адресою. Код території визначається автоматично.
Увага! Якщо у підприємства відсутні дані для анкети, то у блоці «Інформація щодо відсутності даних» проставляється спеціальна позначка «V» у відповідному прямокутнику, а також треба у відведеному місці зазначити одну з наведених нижче причин відсутності даних:
- «Одиниця припинена або перебуває в стадії припинення»
- «Тимчасово призупинено економічну діяльність через економічні чинники / карантинні обмеження»
- «Проведено чи проводиться реорганізація або передано виробничі фактори іншій одиниці»
Далі заповнюємо опитувальник, який складається з 3 питань.
У Питанні №1 зазначають 6 видів економічної діяльності, що здійснювалися на підприємстві з 01 січня 2025 року до дати заповнення анкети.
Це означає, що вносять до 6 видів економічної діяльності, які здійснювало підприємство протягом зазначеного періоду, тобто діяльність з виробництва товарів або надання послуг, а саме такі, що не повторюються.
Назва виду економічної діяльності заповнюють відповідно до Класифікації видів економічної діяльності (КВЕД-2010).
Коди видів економічної діяльності відповідно до Класифікації видів економічної діяльності (КВЕД-2010) заповнюються автоматично.
Перший вид діяльності серед описаних відображає основний вид економічної діяльності підприємства, тобто вид економічної діяльності, на який припадає максимальна частка загальної доданої вартості (найбільший обсяг доходу з виробництва та / або реалізації продукції (товарів, робіт, послуг).
У Питання №2 заносять показник загальної кількості працівників на підприємстві.
А саме зазначається кількість працівників на підприємстві, що включає в себе:
- загальну суму кількості штатних працівників;
- загальну суму кількості зовнішніх сумісників (працівників, прийнятих за сумісництвом з інших підприємств);
- загальну суму кількості працівників, які працюють за цивільно-правовими договорами.
Показник містить інформацію станом на дату надання інформації та відображається у цілих числах.
У разі відсутності штатних працівників, зовнішніх сумісників на підприємстві показник містить інформацію «нуль».
У Питання №3 зазначають, кількість неоплачуваних власників, засновників підприємства та членів їхніх сімей на підприємстві.
Показник щодо кількості неоплачуваних власників, засновників підприємства та членів їхніх сімей на підприємстві містить інформацію про загальну суму кількості власників, засновників підприємства, тобто осіб, які активно беруть участь у роботі підприємства, прийнятті рішень та не одержують за це компенсацію у вигляді заробітної плати,
У цей показник не включають:
- Осіб, які не беруть участі в прийнятті рішень.
- Осіб, які здійснюють основну діяльність за межами цього підприємства, членів сімей, праця яких не оплачується, тобто осіб, які проживають у домашньому господарстві власника підприємства і працюють на цьому підприємстві або для нього без регулярної оплати праці.
Показник містить інформацію станом на дату надання інформації, відображається у цілих числах та повинен бути більше «0».
Підписується Анкета №1-РСО (вд) керівником або особою, що відповідальна за достовірність наданої інформації із зазначенням повного імені та прізвища підписанта.
Також вказуються номер телефону та електронна пошта підписанта.
Як подавати Анкету №1-РСО (вд)
Відповідно до ч. 4 ст. 10 Закону України від 16.08.2022 № 2524-IX «Про офіційну статистику» передбачено, що статзвітність та фінзвітність респонденти-юрособи, відокремлені підрозділи юросіб, розташовані на території України, відокремлені підрозділи юросіб України, розташовані за кордоном, фізособи-підприємці подають виробникам офіційної статистики виключно в електронній формі.
Зробити це можна через Кабінет респондента на сайті Держстату.
Аліна ЛАКІС, редактор 7eminar
Шаблони та зразки документів:
Анкета обстеження економічної діяльності підприємства / Анкета №1-РСО (вд)