До 31 грудня 2024 року необхідно подати повний звіт про КІК

Контролери зобов’язані подати до 31 грудня 2024 року звіт про контрольовані іноземні компанії (КІК) за 2023 рік в електронній формі разом із завіреними копіями фінансової звітності КІК. За неподання звіту про КІК передбачений штраф в розмірі 100 прожиткових мінімумів

В ГУ ДПС в Івано-Франківській області інформують, що 31 грудня 2024 року закінчується термін подання повного звіту про контрольовані іноземні компанії (КІК) за 2023 звітний (податковий) рік відповідно до п.п. 39–2.5.4 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

 

Звертаємо увагу, що кожний контролер зобов’язаний щорічно подавати звіт про КІК засобами електронного зв'язку в електронній формі. 


До звіту про КІК в обов'язковому порядку додаються завірені належним чином копії фінансової звітності контрольованої іноземної компанії, що підтверджують розмір прибутку контрольованої іноземної компанії за звітний (податковий) рік.


Форму Звіту про КІК затверджено наказом Міністерства фінансів України від 25.08.2022 №254


Разом з тим, п. 102.7 ПКУ, передбачені такі штрафні санкції: 


  1. неподання контролюючою особою звіту про контрольовані іноземні компанії тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року. 
  2. несвоєчасне подання контролюючою особою звіту про контрольовані іноземні компанії тягне за собою накладення штрафу в розмірі одного розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожен календарний день неподання, але не більше 50 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року. 

 

Джерело: ДПС


Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

Розрахунок частки сільгосптоваровиробництва: які доходи державної підтримки включаються у рядок 3.1

Розрахунок частки сільгосптоваровиробництва – критично важливий документ для сільгосппідприємств, що претендують на статус платника єдиного податку четвертої групи. Саме на його підставі визначається, чи відповідає підприємство головній умові – частці доходу від реалізації власної сільгосппродукції не менше 75 %. Багато сільгосппідприємств останнім часом отримали від податківців запити щодо правомірності включення у рядок 3.1 Розрахунку частки коштів державної підтримки (дотацій, субсидій, компенсацій тощо). Зокрема, податківці вважають, що більшість коштів державної підтримки не повинні відображатися у рядку 3.1 Розрахунку частки. Тож у цій статті розберемося, чи це дійсно так