Частка проблемних кредитів у банках – найнижча за 10 років

Станом на 1 жовтня 2025 року частка непрацюючих кредитів (NPL) у банківській системі знизилася до 25%. Це мінімум за останнє десятиліття. Основна причина – активне кредитування якісних позичальників і списання старих боргів

1

7


НБУ повідомляє, що частка NPL у банківському секторі продовжує скорочуватися.

Станом на 01 жовтня 2025 року вона сягнула мінімального за останнє десятиліття рівня – 25,0%

Це на 5,3 в. п. нижче показника на початок року та на 1,6 в. п. нижче показника березня 2022 року.

Визначальним фактором скорочення частки NPL у січні – вересні 2025 року стало зростання обсягу нових кредитів ліпшої якості. Зменшенню частки NPL також сприяло їхнє списання.


Так, валовий обсяг кредитів у банківській системі за цей період зріс на 182,2 млрд грн, або на 14,0%, до 1,480 трлн грн. Водночас обсяг непрацюючих кредитів скоротився на 22,6 млрд грн, або на 5,7%, до 370,6 млрд грн.


Частка NPL фізичних осіб за дев’ять місяців 2025 року знизилася на 2,7 в. п. до 12,8%, бізнесу – на 6,5 в. п. до 32,5%.

Скорочення частки NPL зафіксовано в усіх групах банків


Джерело: НБУ


Читайте більше:


Контроль та санкції: як НБУ регулюватиме відкритий банкінг

Частка непрацюючих кредитів в Україні продовжує знижуватися

Відкритий банкінг з 1 серпня: зміни для всіх, у кого є банківські картки!

Відкритий банкінг: що він дасть українцям, – коментар заступника Голови НБУ

Частка непрацюючих кредитів скоротилася до рівня на початок повномасштабного вторгнення

Матеріали на сайті https://7eminar.ua можуть містити роз’яснення державних органів та погляди зовнішніх авторів. Їхній зміст не завжди збігається з позицією редакції. Кожна публікація відображає особисту думку автора. Редакція не редагує авторські тексти і не несе відповідальності за їх зміст.
1

7

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

Коментарі

6

7

9

9

44

778

2086

197

18

1594

7

480

9

47

9

3044

9

11

24

3206