Продаж алкоголю на розлив через ПРРО: коли та як сканувати акцизну марку

Податківці роз’яснили, що при продажу алкогольних напоїв на розлив або у складі коктейлів потрібно сканувати акцизну марку лише один раз – при першому відкритті пляшки. Повторне сканування при кожному продажу з тієї ж пляшки не вимагається. Водночас у фіскальному чеку обов’язково має бути зазначено конкретне найменування товару, його код УКТ ЗЕД, ціна, кількість та реквізити акцизної марки


Підприємець здійснює продаж алкогольних напоїв на розлив або у складі коктейлів та використовує належним чином зареєстрований ПРРО. У зв'язку з цим він цікавиться:


  1. Чи потрібно сканувати акцизну марку (вносити її у фіскальний чек) лише при першому відкупорюванні пляшки алкоголю, з якої здійснюється продаж на розлив або використання в коктейлі?
  2. Чи потрібно повторно сканувати акцизну марку при кожному наступному продажу порції з цієї ж пляшки, якщо вона вже була відкритою та марка була внесена у чек раніше?
  3. У разі, якщо з однієї пляшки реалізуються кілька порцій у різні дні, чи вважається це порушенням порядку застосування ПРРО, якщо марка була сканована лише один раз – при першій реалізації?


За словами податківців, для підакцизної групи товарів встановлено особливий режим програмування. Він не передбачає можливості використовувати назву однорідної групи (горілка, вино, сигарети тощо). Він вимагає зазначати в чеках РРО/ПРРО, які супроводжують продаж таких товарів, окрім обов’язкового зазначення групи (горілка, сигарети та/або тип пального) ще й найменування конкретної одиниці підакцизного товару, з обов’язковим відображенням в таких чеках, окрім найменування, їх УКТ ЗЕД, ціну та кількість, а у випадку реалізації алкогольних напоїв ще й реквізити марок акцизного податку.


Тому при реалізації алкогольних напоїв на розлив, або у складі коктейлів, необхідно забезпечити введення даних / сканування цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку (серія та номер) для відображення її реквізитів у розрахунковому документі при відкупорюванні такої продукції, в межах першого відкриття (отримання першої порції при продажі на розлив або приготуванні коктейлю).


При цьому продаж таких товарів має здійснюватися з обов’язковим урахуванням вимог розділу ІІ Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».


Джерело: ІПК ГУ ДПС у Полтавській обл. від 18.07.2025 №3874/ІПК/16-31-07-05-11

Лише раз на рік, до Дня бухгалтера й аудитора: спеціальні ціни та грандіозні розіграші! Дізнатись більше

Статті на тему:


Ліцензія на роздрібну торгівлю алкоголем та тютюном у 2025 році: отримання

Електронна заява на отримання ліцензії для роздрібної торгівлі алкоголем та тютюном у 2025 році: інструкція

Матеріали на сайті https://7eminar.ua можуть містити роз’яснення державних органів та погляди зовнішніх авторів. Їхній зміст не завжди збігається з позицією редакції. Кожна публікація відображає особисту думку автора. Редакція не редагує авторські тексти і не несе відповідальності за їх зміст.

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇