Заголовок тимчасово відсутній
Може.
ФОП на єдиному податку може торгувати лише деякими алкогольними напоями:
- Столовими винами (ліцензія не потрібна);
- Пивом (потрібна ліцензія на пиво);
- Сидром та пері без додавання спирту (потрібна ліцензія на сидр та пері).
Пояснення ДПС - https://dp.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/538948.html.
Підприємцям на спрощеній системі оподаткування з алкогольних напоїв можна торгувати лише пивом і столовим вином. За наявності ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та за умови дотримання вимог застосування спрощеної системи оподаткування, передбачених ПКУ - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/conv#n6946.
Згідно п.291.5 ПКУ - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n6946 - Не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп суб'єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), які здійснюють виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива, сидру, пері (без додання спирту) та столових вин).
Ліцензія видається терміном на один рік - https://guide.diia.gov.ua/view/vydacha-litsenzii-na-pravo-rozdribnoi-torhivli-alkoholnymy%C2%A0napoiamy-1d5720b1-e842-4694-be9f-587e7ca6afa4 .
КВЕДи підібрані правильно. КВЕД 56.30 підходить для закусочної, а 47.25 або 47.11 – для магазину.
Потрібно подавати декларацію. Декларацію зобов’язані подавати всі платники акцизного податку, які відповідають критеріям, визначеним у ст. 212 ПКУ - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n5401 - 212.1.11. Особа - суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів (крім тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах).
Відповідно і сплачувати акцизний податок потрібно.
Детальніше - https://7eminar.ua/news/3241-deklaraciya-z-akciznogo-podatku .
Вести товарний облік не потрібно.
Суб’єкт господарювання, який проводить розрахункові операції з готівкою та платіжними картками, зобов’язаний вести облік товарних запасів і продавати лише той товар / послугу, що відображені в обліку. Це передбачає абз. 1 п. 12 ст. 3 Закону про РРО - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/265/95-%D0%B2%D1%80#n62.
Такі вимоги не поширюються на ФОП другої та четвертої групи єдиного податку, а також на ФОП третьої групи ЄП за ставкою 5%, які не платниками ПДВ. Але за умови, що наведені категорії підприємців не реалізують:
- технічно складні побутові товари на гарантії - перелік - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/231-2017-%D0%BF#Text;
- лікарські засоби та вироби медичного призначення;
- ювелірні й побутові вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення (абз. 3 п. 12 ст. 3 Закону про РРО).
Отже, облік товарних запасів повинні вести ФОП:
- на загальній системі оподаткування;
- на єдиному податку третьої групи – платники ПДВ (за ставкою 3%);
- на єдиному податку другої, четвертої та третьої групи за ставкою 5%, які торгують так званими «ризиковими групами» товарів (ТСПТ, ліками, медичними та ювелірними виробами).
На цьому акцентує увагу й ДПС у ЗІР, категорії 109.02 - https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=37831 .Детальніше - https://7eminar.ua/news/3613-tovarnii-oblik-u-fop .
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Врахування заробітної плати за сумісництвом при лікарняному лікарняному
З січня 26-го року працівник працює тільки за основним місцем роботи на даному підприємстві.
В липні він іде на лікарняний .
Чи враховується сума нарахованої…
Уточнення собівартості товару: виправлення помилки в обліку
Використання кількох ПРРО та ключів: що обрати
Вибір КВЕД для пусконалагоджувальних робіт: чи підходить 33.19
Чи є фіскальний чек недійсним при підписанні чужим ключем
Переведення директора на сумісництво: зміни в документації та підписах
Перший звіт до ТЦК для новоствореного ТОВ: строки уточнення
Є відповідь АІ
Оплата відпускних та зарплати: як правильно організувати
Повернення товару: як правильно оформити РК та декларацію
Фіскалізація чеків у ПРРО для ФОП: питання і відповіді
Звітність по особах з інвалідністю для малих підприємств: питання
На ТОВ в штаті 7 осіб.
Звіт по особах з інвалідністю не потрібно подавати?
Дякую…
Реєстрація ФОП у різних містах: нюанси та КВЕДи торгівлі квітами
Обмеження на кількість працівників для ТОВ на єп: що потрібно знати
ПДВ: Як правильно відобразити податкові накладні в УР
Чи можливе подання об'єднаної звітності без штрафів у 2026
Середньооблікова кількість працівників у звітності для роботодавця
Є відповідь АІ
Рекомендації щодо КВЕД для продажу методичок через ОЛХ
Утримання боргу із заробітної плати: три виконавчі листи по 20%
Правильне відображення орендної плати та податків у звітах
Є відповідь АІ


