👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
Так, 14 календарних днів неподільної частини відпустки можна формувати сумарно з різних видів щорічних відпусток, якими користується працівник.
До «неділимої» частини в 14 календарних днів можуть входити дні щорічної основної відпустки та щорічної додаткової відпустки. Важливо розуміти, що до таких додаткових відпусток належать відпустки за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці та за особливий характер праці, якщо працівник має на них право.
Таким чином, працівник може використати свою неподільну частину відпустки, комбінуючи різні види відпусток. Наприклад, це може бути 10 днів щорічної основної відпустки та 4 календарних дні додаткової відпустки за роботу за комп'ютером (яка надається за особливий характер праці).
У вашому випадку, якщо колективним договором передбачено додаткову щорічну відпустку в 7 днів, то цілком можливо об'єднати її з 7 днями основної відпустки, щоб сформувати неподільну частину в 14 календарних днів.
Важливо пам'ятати, що згідно з частиною першою статті 12 Закону України від 15.11.1996 №504/96-ВР «Про відпустки», щорічну відпустку на прохання працівника можна поділити на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів.
👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».
Джерело: 7еminar
Статті на тему:
Відпустка та відпускні - 2025: спецвипуск від редакції 7eminar.ua
Скільки днів відпустки заробив працівник – і як це порахувати без помилок
Додаткова відпустка на дітей: хто має право, як надають, підтвердні документи
Новий розрахунок відпускних: що врахувати у разі продовження / перенесення відпустки
Відпустки-2025: головне для бухгалтера – зібрали в один гайд із відео, документами та консультаціями