Внутрішнє сумісництво: чи обов'язкова доплата до мінімальної зарплати

Працівнику по основній посаді встановлено оклад менший за мінімальну зарплату. По основній посаді йому роблять доплату до мінімальної зарплати. Цей працівник є ще внутрішнім сумісником. Оклад за посадою по сумісництву теж менший за мінімальну зарплату. Чи потрібно робити доплату до мінімальної зарплати за посадою по сумісництву?

👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:


Так, доплату до мінімальної зарплати необхідно здійснювати окремо за кожною посадою, включаючи посаду за внутрішнім сумісництвом.


Відповідно до статті 102-1 Кодексу законів про працю України, сумісництвом вважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві.


Працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу.


Це означає, що заробітна плата за основним місцем роботи та за сумісництвом, у тому числі внутрішнім, нараховується окремо за кожним трудовим договором. Ці виплати не підсумовуються між собою для порівняння з мінімальною заробітною платою.


Стаття 3-1 Закону України від 24.03.1995 №108/95-ВР «Про оплату праці» встановлює, що заробітна плата працівників за виконану місячну норму праці не може бути нижчою за розмір мінімальної заробітної плати. Якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець зобов'язаний провести доплату до її рівня.


Важливо зазначити, що якщо сумісник працює на умовах неповної зайнятості (неповного робочого часу), то рівень мінзарплати, з яким порівнюємо нараховану за відпрацьований час зарплату, визначають пропорційно до виконаної норми праці.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».


Джерело: 7еminar


Статті на тему:


Заява-розрахунок для сумісників

Сумісник на підприємстві: 5 правил, які допоможуть заповнити Податковий розрахунок

Відпускні 2025: як правильно розрахувати у складних випадках – сумісники, декрет, відрядження, надурочні

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇