Пенсійне посвідчення: що робити у разі втрати та як отримати нове. Інфографіка

У разі втрати пенсійного посвідчення його можна відновити, звернувшись до сервісного центру Пенсійного фонду України або скориставшись онлайн-сервісами – через вебпортал електронних послуг ПФУ чи мобільний застосунок «Пенсійний фонд». Також доступна можливість сформувати е-пенсійне посвідчення для відображення в застосунку Дія. Для зручності, Урядом розроблено інфографіку

Пенсійне посвідчення – документ, що підтверджує факт призначення особі пенсії.


Якщо пенсійне посвідчення втрачено, пенсіонер може отримати новий документ, звернувшись до сервісного центру територіального органу Пенсійного фонду України або онлайн – через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України, чи за допомогою мобільного застосунку «Пенсійний фонд».


При зверненні до сервісного центру пенсіонеру потрібно пред’явити:


  1. паспорт;
  2. довідку про присвоєння ідентифікаційного номера (за наявності);
  3. заповнити заяву на виготовлення пенсійного посвідчення, до якої додати кольорове фото розміром 3х2,5 см.


Щоб подати заяву на виготовлення пенсійного посвідчення через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, потрібно зайти в розділ «Щодо пенсійного забезпечення» та обрати опцію «Заява на виготовлення паперового пенсійного посвідчення».


Водночас у 2024 році Пенсійний фонд України запустив сервіс для пенсіонерів, за допомогою якого можна сформувати е-пенсійне посвідчення (без паперового аналога), для його відображення в мобільному застосунку Дія. Детальніше про його формування на вебпорталі Фонду за посиланням.


Якщо подавати заяву з мобільного застосунку «Пенсійний фонд», потрібно обрати вкладку «До ПФУ»: розділ «Комунікації до ПФУ»«Заява на виготовлення пенсійного посвідчення».


Для подання заяви на виготовлення посвідчення через електронні сервіси Пенсійного фонду України, потрібно підготувати скановані копії паспорта, довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, власного підпису (має бути виконаний чорнилами чорного кольору) та фотокартку.


Сканкопії повинні бути:


  1. кольоровими;
  2. чіткими;
  3. збереженими у форматах JPG або PDF.


Розмір кожного файлу не має перевищувати 1 МБ, а назви мають відповідати виду відсканованого документа.


Пропонуємо переглянути інфографіку від Уряду.









Джерело: ПФУ


Матеріал на тему:


Електронне пенсійне посвідчення: новий сервіс від ПФУ

Лише раз на рік, до Дня бухгалтера й аудитора: спеціальні ціни та грандіозні розіграші! Дізнатись більше


Матеріали на сайті https://7eminar.ua можуть містити роз’яснення державних органів та погляди зовнішніх авторів. Їхній зміст не завжди збігається з позицією редакції. Кожна публікація відображає особисту думку автора. Редакція не редагує авторські тексти і не несе відповідальності за їх зміст.

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇