Паперовий хаос чи електронний порядок: який облік товарних запасів обрати ФОПу

Облік товарних запасів потрібно вести в електронному чи паперовому виді? Чи в будь-кому зручному?

👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:


Форма обліку ведеться за вибором ФОП у паперовій або в електронній формі


Відповідно до п. 2 розділу ІІ Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб-підприємців, у тому числі платників єдиного податку, затвердженого наказом Мінфіну від 03.09.2021 №496, форма обліку ведеться за вибором ФОП у паперовій або в електронній формі.


Форма обліку має містити зазначені в довільному порядку дані ФОП:


  1. прізвище, ім'я та по батькові (за наявності),
  2. реєстраційний номер облікової картки ФОП або серія та номер паспорта / номер ID картки для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття РНОКПП;
  3. офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відповідну відмітку в паспорті, податкову адреса, назву та адресу місця продажу (господарського об'єкта) або місця зберігання, в межах якого ведеться облік.


Для паперової форми обліку зазначені дані мають міститися на титульному аркуші.


Також, пропонуємо переглянути на нашій Бухгалтерській платформі №1 статтю Товарний облік у ФОП.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».


Джерело: 7еminar

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇