Розірвання трудового договору з неповнолітнім: права та обов'язки сторін

В Україні трудові договори з неповнолітніми обов'язково укладаються в письмовій формі. Неповнолітні мають рівні права з повнолітніми у трудових відносинах, але користуються додатковими пільгами в питаннях охорони праці, робочого часу та відпусток. Розірвання трудового договору з неповнолітнім можливе лише за певних умов

Пунктом п’ятим частини першої статті 24 Кодексу Законів про працю України (далі КЗпП України) встановлено, що з неповнолітніми працівниками трудові договори обов’язково укладаються в письмовій формі.


Слід враховувати, що відповідно до статті 187 КЗпП України неповнолітні у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством України.


Згідно зі статтею 199 КЗпП України розірвання трудового договору з неповнолітнім, зокрема й строкового, можливе на підставі вимоги батьків, усиновителів, піклувальників неповнолітнього, а також державних органів та службових осіб, на яких покладено нагляд і контроль за додержанням законодавства про працю. Причиною вимоги про розірвання трудового договору з неповнолітнім може бути те, що подальше виконання трудових обов’язків неповнолітнім загрожує його здоров’ю або порушує його законні інтереси.

Відповідно до статті 198 КЗпП України, розірвати трудовий договір з неповнолітнім працівником з ініціативи роботодавця можна тільки за згодою районної (міської) служби у справах дітей. Звільняти неповнолітніх працівників можна лише у виняткових випадках, при цьому не допускається звільнення без працевлаштування з підстав, визначених пунктами 1, 2, 6 статті 40 КЗпП України.

Джерело: Держпраці


Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇