Фахівці Головного управління ДПС у Дніпропетровській області пояснили, що згідно з Податковим кодексом України (далі – ПКУ), обов’язковою умовою для неприбуткових організацій є використання своїх доходів виключно для фінансування видатків на своє утримання та напрямів діяльності, визначених установчими документами.
До неприбуткових організацій, що відповідають вимогам ПКУ і не є платниками податку на прибуток підприємств, можуть бути віднесені, зокрема садівничі товариства.
Особливу увагу фахівці приділили умовам перебування у Реєстрі неприбуткових установ і організацій (далі – Реєстр) для садівничих товариств.
Акцентували, що внесене до Реєстру садівниче товариство, яке отримує дохід від діяльності, передбаченої статутом, не втрачає статус неприбутковості за умови, що такі доходи:
- використовуються таким садівничим товариством виключно для фінансування видатків на його утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених його установчими документами;
- не здійснюється розподіл доходу серед засновників (учасників), членів товариства, працівників (крім оплати праці, нарахування єдиного внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.
Також, обговорили, які дії повинен здійснити платник у разі недотримання ним, як неприбутковою організацією, вимог, визначених п. 133.4 ПКУ.
Встановлення контролюючим органом факту використання неприбутковою організацією доходів (прибутків) для цілей інших, ніж передбачені ПКУ, є підставою для виключення такої організації з Реєстру і нарахування податкового зобов’язання з податку на прибуток підприємств, штрафних санкцій і пені відповідно до норм ПКУ.
Тож, не лише садові товариства, а й всі неприбуткові організації мають чітко дотримуватися вимог податкового законодавства.
Джерело: ДПС