Працівник без досвіду роботи: як ФОПу правильно оформити першу трудову книжку

ФОП 2 група, єдиний податок. Працівник приніс пусту трудову книжку, щоб заповнити її і внести запис про прийняття. Чи може ФОП оформити трудову книжку? Чи обов'язково має бути запис про освіту? Як це зробити, наведіть, будь ласка, приклад

👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:


Так, фізична особа-підприємець (ФОП) має право оформити трудову книжку працівнику, який вперше працевлаштовується.


Згідно з Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою наказом Мінпраці України від 29.07.1993 №58, роботодавець зобов’язаний оформити трудову книжку не пізніше п’яти днів після прийняття працівника на роботу, якщо працівник вимагає її ведення. Наразі облік ведеться в електронній формі, тому не обов'язково оформляти трудову книжку, але, якщо працівник просить оформити її, то заповніть.


Громадянин, якого вперше приймають на роботу, має право просити оформити трудову книжку згідно ч. 3 ст. 24 КЗпП. На вимогу працівника, якого вперше приймають на роботу, роботодавець оформляє трудову книжку в обов’язковому порядку не пізніше п’яти днів після прийняття на роботу згідно ч. 2 ст. 48 КЗпП.


Якщо працівник надав документ про освіту, то такий запис вноситься до початку роботи.


На титульній сторінці в підписі відповідальної особи за видачу трудової книжки, ФОП зазначає лише своє Прізвище розбірливо і ставить печатку за наявності.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».


Джерело: 7еminar


Статті на тему:


Сканування трудової книжки: хто, коли та за яких умов

Виправлення в трудовій книжці: загальні правила та зразки

Оцифрування паперової трудової книжки


Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇