Оновлення переліку ТОТ та територій бойових дій згідно наказу №748 чинне з 29.04.2025

Мінрозвитку переглянуло та оновило перелік тимчасово окупованих територій і територій, де велися бойові дії, через виявлені неточності, що впливали на оформлення соціальних виплат. Таким чином змінилась дата окупації м. Маріуполь

Мінрозвитку внесло зміни до переліку тимчасово окупованих територій та населених пунктів, на яких велися або ведуться бойові дії. Відповідні коригування затверджені наказом від 23.04.2025 №748. Зміни чинні з 29.04.2025

Оновлення переліку стало необхідним через виявлені неточності в датах окупації, які безпосередньо впливають на право громадян на соціальні виплати. Зокрема, у грудні 2022 року до наказу Мінреінтеграції №309 була внесена дата окупації Маріуполя, однак через неточності в джерелах та методології фіксації подій виникла потреба в її перегляді.


Оновлено дату тимчасової окупації Маріуполя


Згідно з оновленим документом, датою тимчасової окупації міста встановлено 21 травня 2022 року. Саме цього дня, за інформацією Генерального штабу ЗСУ, Маріуполь був повністю окупований збройними силами РФ. Раніше датою завершення активних бойових дій в місті було 4 березня 2022 року.


Наказ доступний за посиланням.


Нагадаємо, 4 квітня 2025 року Мінрозвитку звернулося до Донецької обласної військової адміністрації із запитом щодо уточнення дати тимчасової окупації міста Маріуполь та Маріупольського району. У відповідь Генеральний штаб ЗСУ повідомив, що бої за місто тривали до 18 травня 2022 року, а з 21 травня Маріуполь вважається повністю окупованим.

Оновлений наказ не вплине на виплати для внутрішньо переміщених осіб, однак дасть змогу усунути несправедливість щодо людей, які отримали інвалідність у період активних бойових дій до 20 травня 2022 року

Наказ №748 уточнює дані наказу від 28.02.2025 №376, який у своєю чергою базувався на наказі Мінреінтеграції №309.


Раніше ці функції належали до компетенції Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, однак після ухвалення відповідних урядових рішень, ведення переліку ТОТ і територій бойових дій перейшло до Мінрозвитку.


Джерело: наказ Мінрозвитку від 23.04.2025 №748


Матеріали на тему:


Чи потрібно утримувати ПДФО та військовий збір з виплат ФОПу, який зареєстрований на ТОТ

Виплата ФОПу із ТОТ без сплати ПДФО та військового збору: чи виправить ситуацію повернення грошей

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇