Подали звітність у вихідний день? Дізнайтеся про наслідки

Чи можна подавати об'єднану звітність у вихідний день? Якщо прийде квитанція 2, що звіт прийнятий – чи не буде він вважатись не прийнятим через те що це вихідний день? Взагалі, чи можна подавати звітність у неробочий час, наприклад у робочі дні після 20:00?

👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:


З точки зору податкового законодавства, подання звітності з ЄСВ після 20:00 або у вихідний день є цілком законним, якщо отримано квитанцію про прийняття звіту.


Законодавча база чітко регламентує порядок подання електронної звітності. Згідно з п. 3 Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Мінфіну від 06.06.2017 №557, платник податків може надсилати звітність протягом операційного дня з використанням засобів електронного зв'язку. При цьому поняття «операційного дня» визначається як період, протягом якого технічно можливо здійснювати електронний документообіг.


Податковий кодекс України не встановлює обмежень щодо часу подання звітності та не забороняє подавати її у вихідні дні.


Головним підтвердженням успішного подання звіту є отримання другої квитанції від ДПС про прийняття документа. Якщо така квитанція отримана, звіт вважається поданим належним чином, незалежно від часу подання.


Однак існує інший аспект цього питання трудове законодавство. Подання звітності є трудовим обов'язком працівника (наприклад, бухгалтера), який має виконуватися в межах встановленого робочого часу з відповідною оплатою праці. Залучення працівника до роботи у вихідний день або після закінчення робочого дня потребує:


  1. Письмового наказу про залучення до роботи.
  2. Подвійної оплати праці або надання іншого дня відпочинку.
  3. Дотримання обмежень щодо певних категорій працівників.


У разі недотримання порядку залучення працівника до роботи у вихідний день або після закінчення робочого дня роботодавець може бути притягнений до відповідальності за наслідками перевірки Держпраці:


  1. Штраф для роботодавця у розмірі двох мінімальних заробітних плат 16 000 грн станом на 2025 рік (ст. 265 КЗпП);
  2. Адміністративний штраф для посадових осіб від 510 до 1700 грн (ч. 1 ст. 41 КУпАП).


Тому, хоча з точки зору податкового законодавства подання звітності у неробочий час є допустимим, роботодавцю важливо дотримуватися норм трудового законодавства для уникнення штрафних санкцій.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал» або «Преміум».


Джерело: 7eminar

Калькулятор розрахунку Штрафу за порушення законодавства про працю – це простий та зручний сервіс, де Ви обираєте самостійно правопорушення, а він генерує розмір штрафу із зазначенням норми законодавства. А також підбере пораду, як уникнути відповідальності

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇