Охорона праці при ремонті сільгосптехніки: важливі аспекти

В Держпраці роз’яснили важливі аспекти охорони праці під час ремонту сільськогосподарської техніки, щоб запобігти нещасним випадкам та забезпечити безпечні умови праці

На що під час ремонту та підготовки до роботи сільськогосподарської техніки треба звертати особливу увагу?

Неналежна організація весняно-польових робіт, нехтування правилами охорони праці та експлуатації несправної техніки може призвести до виникнення серйозних нещасних випадків, у тому числі зі смертельними наслідками.

В Держпраці пояснюють, що серед основних небезпек під час ремонту та підготовки до роботи сільськогосподарської техніки є:
  1. Робота з несправними та неякісно відрегульованими механізмами (можливе заклинювання деталей, неконтрольований рух частин механізмів).
  2. Відсутність захисних огороджень на обертаючих, ріжучих та інших небезпечних частинах устаткування де існує небезпека через механічний контакт із рухомими частинами виробничого обладнання,
  3. Використання несправного або невідповідного інструменту та електроінструменту (відсутність блокувальних та захисних механізмів, зношені деталі).
  4. Падіння з висоти під час ремонту великих агрегатів (комбайнів, тракторів).
  5. Ураження електричним струмом під час роботи з електрообладнанням.
  6. Робота з мастильними і паливозаправними матеріалами та хімічними речовинами (ризик займання, отруєння).
  7. Недостатня освітленість, неправильна організація та захаращення робочого місця, що може призвести до травмування.


Джерело: Держпраці

Калькулятор розрахунку Штрафу за порушення законодавства про працю – це простий та зручний сервіс, де Ви обираєте самостійно правопорушення, а він генерує розмір штрафу із зазначенням норми законодавства. А також підбере пораду, як уникнути відповідальності.

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇