Безоплатне користування майном для родички: чи сплачувати орендну плату

Чи дозволено фізичній особі без податкових наслідків передати приміщення в безоплатне користування пов’язаній особі (дружині, доньці) для подальшого його використання у підприємницькій діяльності. І чи обов’язково при цьому встановлювати мінімальну орендну плату?

👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:


Так, можна надати доньці або дружині приміщення в безоплате користування.


Не обов'язково передавати приміщення в оренду, це може бути безоплате користування, тобто позичка (відповідно до ст. 827 ЦКУ).


Щодо укладення договору позички, є тільки одне обмеження, передбачене в ч. 2 ст. 829 ЦКУ. Юридична особа, яка здійснює підприємницьку діяльність, не може передавати речі у безоплатне користування особі, яка є її засновником, учасником, керівником, членом її органу управління або контролю. Але це не ваш випадок, тут договір між фізичними особами.


Крім того, якщо ФОП на єдиному податку буде передавати в оренду приміщення, то слід урахувати обмеження, передбачені щодо площі приміщення, які передбачені в п. 291.5.3 ПКУ:

Не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп фізичні особи - підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та / або їх частини, загальна площа яких перевищує 400 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 900 квадратних метрів.

👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».


Джерело: 7еminar

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇