ЄСВ: як правильно сплачувати та коли вважається оплаченим

Зазвичай, єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його рахунку. В той же час, самозайняті особи, які не мають рахунку, відкритого в банку, або не використовують єдиний рахунок, сплачують внесок шляхом внесення готівки через банки, небанківських надавачів платіжних послуг, чи відділення зв’язку

Податківці роз’яснюють основні положення щодо сплати ЄСВ, визначені Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі Закон №2464).


Відповідно до частини сьомої ст. 9 Закону №2464 єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його рахунку, відкритого в банку, у небанківського надавача платіжних послуг, або на єдиний рахунок.

Фізичні особи - підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування (крім електронних резидентів (е-резидентів)) та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, які не мають рахунку, відкритого в банку, у небанківського надавача платіжних послуг, або не використовують єдиний рахунок, сплачують внесок шляхом внесення готівки через банки, небанківських надавачів платіжних послуг чи відділення зв’язку.

Згідно з частиною десятою ст. 9 Закону №2464 днем сплати єдиного внеску вважається:


  1. у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки податкового органу або на єдиний рахунок - день списання банком, небанківським надавачем платіжних послуг або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на вказані рахунки;
  2. у разі сплати єдиного внеску готівкою день прийняття до виконання банком, небанківським надавачем платіжних послуг або іншим учасником платіжної системи документа на переказ готівки разом із сумою коштів у готівковій формі;
  3. у разі сплати єдиного внеску в іноземній валюті день надходження коштів на відповідні рахунки податкових органів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів.

Податківці нагадують, що при сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування важливо правильно заповнювати платіжні документи, вказуючи всі необхідні реквізити.

Джерело: ДПС


Статті на тему:


ЄСВ – 2025: платники, ставки, порядок сплати та розрахунку

1 копійка недонарахування ЄСВ через округлення може обернутися штрафом. Та як виправити помилку

Невчасна плата податків та ЄСВ або ж не на той рахунок: наслідки

ЄСВ для ФОП у 2025 році: хто (не)сплачує, строки сплати, розмір

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇