З імпортованих товарів були вироблені інші види продукції: як заповнити ПН

Якщо з імпортованих товарів були вироблені інші види продукції або такі товари були піддані достатній обробці / переробці на митній території України, то вони вважаються товарами українського походження, а тому при їх постачанні код УКТЗЕД в податковій накладній зазначається на рівні будь-якого з перших чотирьох знаків та графа 3.2.1 податкової накладної не заповнюється

Чи потрібно проставляти позначку в графі 3.2.1 «ознака імпортованих товарів» податкової накладної, якщо з імпортованих товарів були вироблені інші види продукції або такі товари були піддані достатній обробці / переробці на митній території України?

Відповідно до п. 201.1 Податкового кодексу України (далі ПКУ) на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, уповноваженої платником особи відповідно до вимог Закону України від 05.10.2017 №2155-VIII «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений ПКУ термін.


У податковій накладній в окремих рядках зазначаються обов’язкові реквізити, зокрема, код товару згідно з УКТЗЕД, для послуг код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг; платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду.


При складанні податкової накладної код товару згідно з УКТЗЕД слід зазначати в графі 3.1 табличної частини податкової накладної.


При цьому, код товару згідно з УКТЗЕД зазначається на всіх етапах постачання товарів від виробника чи імпортера до кінцевого споживача та незалежно від дати придбання чи виготовлення такого товару:


  1. для підакцизних і імпортних товарів 10 знаків;
  2. для інших товарів не менше 4 знаків.


У випадку постачання товару, ввезеного на митну територію України у графі 3.2.1 податкової накладної проставляється позначка «Х».


Пунктом 2 ст. 36 Митного кодексу України (далі МКУ) визначено, що країною походження товару вважається країна, в якій:


  1. товар був повністю отриманий;
  2. товар був підданий останнім економічно обґрунтованим виробничим та технологічним операціям з переробки, що призвели до виробництва нового товару або є важливою стадією виробництва, за умови виконання в цій країні критеріїв достатньої переробки, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України.


Товарами, повністю отриманими в країні походження, вважається товари, визначені ст. 37 МКУ.


Постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.2006 №1765 «Про порядок встановлення та застосування правила адвалорної частки та виконання виробничих і технологічних операцій» встановлено перелік виробничих і технологічних операцій, за якими визначається країна походження товару.


Якщо стосовно конкретного товару критерії достатньої переробки не встановлено, застосовується правило, згідно з яким країна походження товару визначається за країною походження використаних при переробці матеріалів з найбільшою вартістю (п. 3 ст. 36 МКУ).


Підпунктом 61 п. 1 ст. 4 МКУ визначено, що українські товари товари:


  1. які повністю отримані (вироблені) на митній території України та які не містять товарів, ввезених із-за меж митної території України. Товари, повністю отримані (вироблені) на митній території України, не мають митного статусу українських товарів, якщо вони отримані (вироблені) з товарів, які не перебувають у вільному обігу на митній території України;
  2. ввезені на митну території України та випущені для вільного обігу на цій території;
  3. отримані (вироблені) на митній території України виключно з товарів, визначених у п.п. «б», або з товарів, визначених у підпунктах «а» і «б» пп. 61 п. 1 ст. 4 МКУ.

Таким чином, якщо з імпортованих товарів були вироблені інші види продукції або такі товари були піддані достатній обробці / переробці на митній території України, то вони вважаються товарами українського походження, а тому при їх постачанні код УКТЗЕД в податковій накладній зазначається на рівні будь-якого з перших чотирьох знаків та графа 3.2.1 податкової накладної не заповнюється.

Джерело: ЗІР, Категорія: 101.16

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

Надходження основних засобів: бухгалтерські проведення

Якими бухпроведеннями показати в обліку придбання основних засобів за рахунок власних коштів на умовах попередньої оплати, придбання основних засобів за рахунок власних коштів на умовах наступної оплати, придбання основних засобів за рахунок короткострокового кредиту банку, придбання основних засобів за рахунок довгострокового кредиту за програмою «Доступні кредити 5-7-9%», створення основних засобів власними силами, переведення до складу основних засобів з оборотних активів, будівництво основних засобів підрядним способом, безоплатно отриманих основних засобів, надлишки основних засобів, що виявили через інвентаризацію, внесок основними засобами до статутного капіталу, основними засобами до додаткового капіталу без збільшення статутного капіталу, обміну подібними основними засобами, обміну неподібними основними засобами, розповідаємо у статті