Про це повідомила народний депутат від «Слуги Народу», голова Комітету Верховної Ради України із соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова під час зустрічі з представниками Міжнародної організації праці.
Вона акцентувала:
Однією з ключових ініціатив є пропозиція вивести Закон України від 24.03.1995 №108/95-ВР «Про оплату праці» за межі майбутнього Трудового кодексу, що дозволить більш гнучко адаптувати законодавство до реалій сучасного ринку праці.
За її словами, важливим аспектом в забезпеченні рівної оплати праці на держслужбі стало ухвалення євроінтеграційного законопроєкту щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці держслужбовців на основі класифікації посад.
Третьякова наголосила на важливості ухвалених змін у сфері трудових відносин, адже, за її словами, сучасний ринок праці вимагає чіткої правової регламентації нових форм зайнятості та справедливого соціального захисту громадян.
Народний депутат констатувала:
Одним із важливих досягнень комітету стало ухвалення Закону України від 23.02.2023 №2937-IX «Про колективні угоди та договори», який значно зміцнив правовий фундамент колективних відносин в Україні. Важливим кроком стало врегулювання дистанційної праці на законодавчому рівні. На сьогодні, за різними оцінками, більше 30% найманих працівників в Україні працюють у такому форматі.
Народний депутат акцентувала увагу на необхідності вдосконалення системи соціального страхування, щоб забезпечити гідний рівень життя для громадян, особливо для ветеранів.
Галина Третьякова розповіла:
У червні 2025 року відбудеться конференція Міжнародної організації праці, присвячена питанням ветеранського підприємництва. Очікується, що це стане важливим кроком у забезпеченні ефективної інтеграції ветеранів у ринок праці та захисту їхніх прав.
Джерело: Політична партія «Слуга народу»