Прозорий бізнес вірить, що боротьба з тіньовою економікою є кращим альтернативним варіантом наповнення бюджету

Європейська Бізнес Асоціація продовжує аналізувати законопроєкт про підвищенню податків та надає власні експертні висновки

Звісно, бізнес розуміє вкрай важливу необхідність акумуляції ресурсів під час війни. Водночас, аби надалі будувати ще більш прогресивну країну, переконані, що, особливо зараз, потрібно пильну увагу звертати на речі, які є джерелом нечесних та нерівних правил гри в країні.


Так, мова йде про тіньову економіку, де, за оцінками експертів, і знаходяться мільярди недоотриманих гривень в бюджет. А тут, власне, потрібні і рішення, які стосуються реформування митниці, і ефективної роботи правоохоронних органів (які б були чесним та прозорим інструментом контролю, а не механізмом тиску, насамперед, на доброчесний бізнес), і початок нормальної роботи Бюро економічної безпеки тощо.


Крім того, потрібні рішення, які б сприяли врегулюванню проблеми тіньової зайнятості – питання зарплат в конвертах тощо.


Також варто переглянути запропонований механізм оподаткування ринку автомобілів, зокрема оцінити фіскальний ефект від оподаткування операцій в сегменті вживаних авто, посилити боротьбу з сірими схемами в сфері електронної торгівлі тощо.


Водночас, бізнесу б було вкрай корисно побачити розрахунки та економічний ефект від збільшення податків – не обмежуючись лише обсягом очікуваних податкових надходжень, а подивитись, яким, за оцінками можновладців, може бути загальний вплив на країну та її економіку, потенційні інвестиції, подальшу роботу бізнесу.

Адже, повторимо, на думку спільноти рішення про збільшення податків може призвести не до збільшення надходжень в бюджет, а до згортання бізнесу, що, власне, спричинить зворотну реакцію і по відношенню до бюджету нашої держави.

Спільнота вже надсилала звернення до Уряду з проханням відхилити даний Законопроєкт №11416-д, ще раз ретельно проаналізувати можливі джерела наповнення бюджету країни з пропозиціями на які аспекти було б доцільно, на думку бізнесу, звернути увагу. За потреби, представники спільноти та бізнесу готові бути залученими до напрацювання альтернативних норм.


Тож сподіваємось, що голос бізнесу все ж буде почуто, Законопроєкт № 11416-д більше не буде виноситись на голосування народних обранців, а разом владі та бізнесу вдасться сформулювати норми, які будуть сприяти наповненню бюджету, не руйнуючи роботу прозорого бізнесу!


Джерело: Європейська Бізнес Асоціація