Який об’єм палива юрособа зберігає без ліцензії та реєстрації акцизного складу?

Який об’єм палива можна зберігати юрособі без ліцензії та реєстрації акцизного складу?

👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:


Розберемо ваші питання окремо.

Щодо ліцензії. Суб’єктам господарювання, що здійснюють зберігання пального необхідно отримати ліцензію на право зберігання пального, на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та / або промислової переробки на кожне місце зберігання пального крім виключень, встановлених ст. 28 та п. 24 розд. ХІІІ «Перехідні положення» Закону України від 18.06.2024 №3817-IX «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон №3817).

Ліцензія на право зберігання пального, на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та / або промислової переробки не отримується на місця зберігання пального, що використовуються:


  1. підприємствами, установами та організаціями, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету;
  2. підприємствами, установами та організаціями системи державного резерву;
  3. суб’єктами господарювання для зберігання пального для власних виробничо-технологічних потреб, яке використовується виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і не реалізується в місцях оптової або роздрібної торгівлі.

Суб’єкти господарювання здійснюють зберігання пального виключно для потреб власного споживання та / або промислової переробки у споживчій тарі кожна об’ємом до 60 літрів включно без отримання ліцензії на право зберігання пального, на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та / або промислової переробки.

Відповідно до п. 24 розд. ХІІІ «Перехідні положення» Закону №3817 на період дії воєнного стану в Україні, та протягом 30 днів з дня його припинення або скасування:


  1. суб’єкт господарювання має право зберігати пальне, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки в обсязі до 2000 літрів на кожному об’єкті, що забезпечений електрогенераторною установкою, без отримання дозвільних документів (документів дозвільного характеру, ліцензії на право зберігання пального, результатів надання інших адміністративних послуг);
  2. зберігання пального, яке споживається для заправлення електрогенераторної установки в обсязі понад 2000 літрів на кожному об’єкті, що забезпечений електрогенераторною установкою, здійснюється суб’єктом господарювання на підставі декларації про провадження господарської діяльності із зберігання пального, яка безоплатно подається до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.

Таке детальне пояснення надають податківці в категорії ЗІР.

Тобто, якщо пальне споживається для заправлення НЕ електрогенераторної установки, то зберігання пального у споживчій тарі кожна об’ємом до 60 літрів включно здійснюється без отримання ліцензії на право зберігання пального.

Щодо акцизного складу. Відповідно до пп. 14.1.6 ПКУ:

акцизний склад – це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.

Згідно з підпунктами «б» та «в» пп. 14.1.6 ПКУ НЕ є акцизним складом:


  1. приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб’єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) – власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам.


Таким чином, якщо суб’єкт вписується у вищеописані вимоги щодо обсягу ємностей і обороту пального за рік, то він за умови використання пального тільки на власні цілі не має акцизного складу і не повинен реєструватися платником пального акцизу.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».


Джерело: 7еminar

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇