Форму та зміст розрахункового документа визначено Положенням про форму та зміст розрахункових документів, яке затверджене наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 №13 (далі – Положення № 13).
Так, п.п. 1 та 2 розд. ІІ Положення №13 визначено, що фіскальний касовий чек на товари (послуги) – розрахунковий документ/електронний розрахунковий документ, створений у паперовій та/або електронній формі (електронний розрахунковий документ), РРО або ППРО при проведенні розрахунків за продані товари (надані послуги). Фіскальний касовий чек на товари (послуги) за формою № ФКЧ-1, наведений у додатку 1 до Положення №13, має містити обов’язкові реквізити, зокрема, код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством, у тому числі при продажу пива на розлив) (рядок 7 фіскального чека).
При цьому, відповідно до групи 22 «Алкогольні та безалкогольні напої і оцет» розд. IV «Готові харчові продукти; алкогольні та безалкогольні напої і оцет; тютюн та його замінники» додатку до Закону України від 19.10.2022 №2697-IX «Про Митний тариф України» пиво із солоду (солодове) у посудинах місткістю 10 л або менше і у посудинах місткістю більше як 10 л відносяться до товарної групи 2203, але мають різні коди.
Джерело: ДПС
Матеріали на тему:
Робота з РРО: початок та кінець зміни
Касові документи: як заповнити (зі зразками)
ТОП-5 найпідступніших помилок РРО / ПРРО
Як зареєструвати ПРРО у Електронному кабінеті
ДПС затвердила новий Державний реєстр РРО (станом на 30.06.2025)
Нові реквізити нової форми фіскального чека: яким має бути ідеальний чек з 1 березня
Довідники на тему:
Реєстр реєстраторів розрахункових операцій
Фінансові штрафи при застосуванні РРО/ПРРО