Чи можна сплатити ЄСВ за іншу особу: відповідь у законі

Юрособа, ФОП (крім електронних резидентів (е-резидентів) або фізособа не може сплатити ЄСВ за інших осіб, крім випадків сплати головою сімейного фермерського господарства внесків за себе і членів такого господарства


Чи може особа сплатити грошове зобов’язання по єдиному внеску за інших осіб?

Платник єдиного внеску зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок (п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», далі – Закон №2464).


У разі ліквідації юридичної особи – платника єдиного внеску або втрати платником з інших причин статусу платника єдиного внеску сума недоїмки сплачується за рахунок коштів та іншого майна платника (ч. 8 ст. 25 Закону №2464).


У такому разі відповідальними за погашення недоїмки є:


  1. ліквідаційна комісія – щодо юридичної особи – платника єдиного внеску, що ліквідується;
  2. юридична особа – щодо утворених нею філії, представництва або іншого відокремленого підрозділу – платника єдиного внеску, що ліквідується.


У разі недостатності у платника єдиного внеску коштів та іншого майна для сплати недоїмки відповідальними за її сплату є:


  1. засновники або учасники юридичної особи – платника єдиного внеску, що ліквідується, якщо згідно із законом вони несуть повну чи додаткову відповідальність за її зобов’язаннями;
  2. юридична особа – щодо утворених нею філії, представництва та іншого відокремленого підрозділу – платника єдиного внеску, що ліквідується;
  3. правонаступники юридичної особи – платника єдиного внеску, що ліквідується.


У разі злиття, приєднання, виділення, поділу, перетворення платника єдиного внеску зобов’язання із сплати недоїмки покладаються на осіб, до яких відповідно до законодавства перейшли його права та обов’язки.

Передача платниками єдиного внеску своїх обов’язків з його сплати третім особам заборонена, крім випадків сплати головою сімейного фермерського господарства внесків за себе і членів такого господарства (ч. 9 ст. 25 Закону №2464).
Таким чином, юрособа, ФОП (крім електронних резидентів (е-резидентів) або фізособа не може сплатити ЄСВ за інших осіб, крім випадків сплати головою сімейного фермерського господарства внесків за себе і членів такого господарства

Джерело: ДПС


Матеріали на тему:


ЄСВ – 2025: платники, ставки, порядок сплати та розрахунку

Чи сплачує ЄСВ «за себе» ФОП у декретній відпустці: коментар до нової ІПК від ДПС

Невчасна плата податків та ЄСВ або ж не на той рахунок: наслідки

ЄСВ для ФОП у 2025 році: хто (не)сплачує, строки сплати, розмір

Лише раз на рік, до Дня бухгалтера й аудитора: спеціальні ціни та грандіозні розіграші! Дізнатись більше

Матеріали на сайті https://7eminar.ua можуть містити роз’яснення державних органів та погляди зовнішніх авторів. Їхній зміст не завжди збігається з позицією редакції. Кожна публікація відображає особисту думку автора. Редакція не редагує авторські тексти і не несе відповідальності за їх зміст.

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇