Чи може платник самостійно обрати ставку екоподатку не маючи дозволу на викиди

Платник екологічного податку, не маючи дозволу на викиди забруднюючих речовин, самостійно визначає обсяги викидів та ставки податку. При цьому помилки в розрахунках можуть призвести до штрафів. Контролюючі органи мають право перевіряти правильність обчислення податкових зобов'язань із залученням відповідних фахівців

Відповідно до ст. 243 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники екологічного податку застосовують ставки податку, передбачені за здійснення викидів в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення.


Суми податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, обчислюються платниками податку самостійно щокварталу виходячи з фактичних обсягів викидів, ставок податку за формулою наведеною у п. 249.3 ПКУ.


Обсяги викидів стаціонарними джерелами забруднення платники екологічного податку визначають самостійно, а для перевірки правильності їх визначення контролюючі органи залучають за попереднім погодженням працівників органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища та центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища (п. 250.12 ПКУ).


Отже, платник екологічного податку, який не має дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення, самостійно визначає обсяги викидів та ставки податку.


При цьому, до суб’єкта господарювання застосовуються штрафні (фінансові) санкції, визначені ст. 123 ПКУ, у разі коли дані перевірки свідчать про заниження податкового зобов’язання в результаті невірно застосованої суб’єктом господарювання ставки екологічного податку.


Джерело: ДПС

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇