Звіт про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин форма №24-сг (місячна): інструкція

У статті з’ясуємо кому, в які строки та як звітувати за формою №24-сг (місячна) «Звіт про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин». А також допоможемо заповнити Звіт за формою №24-сг (місячна)


Хто подає Звіт за форма №24-сг (місячна)


«Звіт про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин» ф. № 24-сг (місячна) подають юридичні особи, відокремлені підрозділи юридичних осіб, які здійснюють сільськогосподарську діяльність.


Строки подання місячного Звіту за формою №24-сг

«Звіт про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин» ф. № 24-сг (місячна) подають не пізніше 2-го числа місяця, наступного за звітним періодом.


Куди подавати Звіт за формою №24-сг


Підприємства подають Звіт за ф. №24-сг (місячна) територіальному органу Державної служби статистики України за своїм місцезнаходженням.


Яка відповідальність за неподання Звіту за формою №24-сг (місячна)


Порушення порядку подання або використання даних державних статистичних спостережень тягне за собою відповідальність, яка встановлена ст. 186-3 КУпАП.


Так, за неподання органам державної статистики даних для проведення державних статистичних спостережень або подання їх недостовірними, не в повному обсязі, не за формою, передбаченою звітно-статистичною документацією, чи із запізненням накладають штраф:


  1. на громадян - від 3-х до 5-ти нмдг (від 51 грн до 85 грн),
  2. на посадових осіб та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від 10 до 15 нмдг (від 170 грн до 255 грн).


За повторно вчинені протягом року такі правопорушення після накладення адміністративного стягнення, тягнуть за собою накладення штрафу:


  1. на громадян - від 5-ти до 10 нмдг (від 85 грн до 170 грн),
  2. на посадових осіб та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від 15 до 25 нмдг (від 255 грн до 340 грн).


Разом з цим у ст. 244-3 КпАП передбачено, що для накладення стягнення на особу, винну у неподанні Звіту, органам статистики не потрібно звертатися до суду. 


Проте під час воєнного стану, а також протягом 3 місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни, адміністративний штраф за неподання чи несвоєчасне подання не застосовуватимуться (Закон України від 03.03.2022 №2115-IX «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни»). 


Форма подання Звіту за формою №24-сг (місячна)


За грудень 2024 року подаємо «Звіт про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин» за формою № 24-сг (місячна), затвердженою наказом Держстату від 08.06.2022 № 163 .


Починаючи зі звіту за січень 2025 року необхідно подавати нову форму «Звіт про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин» за формою № 24-сг (місячна), затверджену наказом Держастату від  05.04.2024 № 92.


Завантажуйте бланки:


  1. «Звіт про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин» ф. № 24-сг (місячна).
  2. «Звіт про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин» ф. № 24-сг (місячна) зі звіту за січень 2025 року.


Порядок заповнення Звіту за формою №24-сг (місячна)


Форма №24-сг (місячна) містить Загальну частину та 3 табличних розділи. Щодо заповнення даної форми, є роз'яснення Держстату від 11.04.2023 №19.1.2-12/6-23.


Загальна частина Форми № 24-сг (місячна) повинна містити наступні дані:


  1. ідентифікаційний код ЄДРПОУ,
  2. найменування,
  3. поштовий індекс,
  4. назва області / АР Крим,
  5. назва району,
  6. назва територіальної громади,
  7. назва населеного пункту,
  8. назва району у місті,
  9. назва вулиці/провулку, площі тощо,
  10. № будинку,
  11. № корпусу,
  12. № квартири / офісу.


Зверніть увагу: перелічені дані повинні заповнюватись як за місцезнаходженням (юридична адреса), так і за адресою здійснення діяльності, щодо якої подається форма звітності (фактична адреса) респондента.


Далі вказується Код території відповідно до Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (КАТОТТГ) за адресою здійснення діяльності, щодо якої подається форма звітності. В разі подання форми в електронному вигляді код території визначається автоматично.


У випадку відсутності даних необхідно поставити у прямокутнику позначку – V та Зазначити одну з наведених нижче причин відсутності даних:


  1. не здійснюється вид економічної діяльності, який спостерігається;
  2. одиниця припинена або перебуває в стадії припинення;
  3. здійснюється сезонна діяльність або економічна діяльність, пов'язана з тривалим циклом виробництва;
  4. тимчасово призупинено економічну діяльність через економічні чинники/карантинні обмеження;
  5. проведено чи проводиться реорганізація або передано виробничі фактори іншій одиниці;
  6. відсутнє явище, яке спостерігається.


Розділ 1. Виробництво продукції тваринництва.


Таблиця 1.1. Продукція вирощування сільськогосподарських тварин. Заповнюється зростаючим підсумком з початку року. Дані вказують в ц, із двома знаками після коми.


В таблиці зазначаємо: живу масу одержаного приплоду, живу масу приросту тварин від відгодівлі та нагулу, живу масу тварин, які здохли, в розрізі таких тварин:


  1. велика рогата худоба;
  2. свині;
  3. вівці та кози;
  4. птиця свійська.


Таблиця 1.2. Продукція тваринництва інша. Заповнюється зростаючим підсумком з початку року. В ній заповнюємо обсяг виробництва (у цілих числах) в розрізі такої продукції:


  1. вовна овець, кг
  2. молоко великої рогатої худоби, ц
  3. у т.ч. молоко корів молочних порід


Розділ 2. Надходження та вибуття сільськогосподарських тварин.


Таблиця даного розділу заповнюється у цілих числах, а для граф 1 і 2 – зростаючим підсумком з початку року.


Розділ 3. Виробництво продукції птахівництва. Цей розділ заповнюється зростаючим підсумком з початку року. Зазначаємо кількість одержаних яєць (шт, у цілих числах) в розрізі:


  1. птиця свійська,
  2. у т.ч. кури-несучки.


Наприкінці форми № 24-сг (місячна) зазначаються власне ім’я та прізвище керівника (власника) або особи, відповідальної за достовірність наданої інформації, телефон та електронна пошта.


Як подавати


Починаючи з 1 січня 2023 року «Звіт про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин» за формою № 24-сг (місячна) подають виключно в електронній формі (ч. 4 ст. 10 Закону України від 16.08.2022 №2524-IX «Про офіційну статистику»).


Зробити це можна через безкоштовний сервіс для електронного звітування «Кабінет респондента» за посиланням.


Надія ВОЙНАЛОВИЧ, редактор 7eminar


Шаблони та зразки документів:


«Звіт про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин» ф. № 24-сг (місячна).

«Звіт про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин» ф. № 24-сг (місячна) зі звіту за січень 2025 року.