Міністерство соціальної політики України впровадило в промислову експлуатацію Єдину інформаційну систему соціальної сфери (ЄІССС) як єдиний програмний комплекс у складі базових підсистем, які забезпечують функціонування системи соціальної підтримки, а також її розвиток та удосконалення
Костянтин Кошеленко, заступник Міністра соціальної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) сказав:
Це не лише важливий крок для досягнення наших стратегічних цілей, зокрема, комплексного підходу до соціальної підтримки, а й значний захід у межах виконання Державної антикорупційної програми. Розбудова ЄІССС буде продовжуватися і надалі, що дозволить забезпечити прозорість на всіх етапах надання соціальної підтримки
ЄІССС запрацювала як експериментальний проєкт у перший рік повномасштабного російського вторгнення – це дозволило оперативно та гнучко реагувати на безпрецендентні виклики. Наприклад, саме завдяки ЄІССС у Дії доступний сервіс для внутрішньо переміщених осіб. Також завдяки системі у 2023-му була організована виплата одноразової допомоги мешканцям Миколаївської та Херсонської областей, які постраждали внаслідок підриву дамби Каховської ГЕС.
Сама ж система об'єднує різні інформаційні ресурси соціальної сфери, а її основа – Єдиний соціальний реєстр (ЄСР). Сьогодні ЄІССС користуються фахівці соціальної сфери в усіх регіонах України.
Соціальний портал Мінсоцполітики – серед нових підсистем ЄІССС, яка запрацювала наприкінці вересня 2024-го. На порталі можна подавати онлайн-заяви на отримання соціальних послуг або ж залишати звернення про тих, хто цього потребує. Соціальні послуги – перший етап розвитку порталу, надалі його розширять можливістю подавати заяви і на призначення соціальної допомоги.
Нагадаємо, що Верховна Рада України підтримала законопроєкт № 11377 «Про Єдину інформаційну систему соціальної сфери». Зараз документ готується до розгляду в другому читанні – нещодавно в Києві обговорили важливі зміни у соціальній сфері завдяки цифровізації.
Джерело: Мінсоцполітики