Для учасників Клубу білого бізнесу жодних окремих пільг у бронюванні не буде

Попри сподівання, Верховна Рада та Кабінет Міністрів України не передбачили додаткових пільг у бронюванні для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, які є учасниками Клубу білого бізнесу. Оновлений порядок бронювання, ухвалений урядом, не надає таких переваг, і кількість військовозобов'язаних, які можуть бути заброньовані, залишається на рівні інших критично важливих підприємств

Як ми вже зазначили ще влітку Верховна рада України рекомендувала Кабінету Міністрів України внести зміни до Порядку бронювання, затвердженого постановою КМУ від 27.01.2023 № 76 щодо автоматичного бронювання платниками податків, включеними до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, до 25% своїх військовозобов’язаних працівників (п. 5 прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства» від 18.06.2024 № 3813-IX).


Були сподівання, що платники податків з високим рівнем доходів, що включені до відповідного Переліку матимуть змогу бронювати додатково 25% військовозобов’язаних.


За останні кілька тижнів Уряд переписав Порядок бронювання – постанови КМУ від 22.11.2024 № 1332, від 29.11.2024 № 1361 та №1362. Але, як свідчить аналіз вказаних постанов, жодних додаткових можливостей бронювання учасники клубу білого бізнесу не матимуть.


Як і для всіх інших критично важливих підприємств, кількість військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню, може становити понад 50% виключно за окремим рішенням за окремим рішенням Міністра оборони.


Джерело: 7еminar