👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
Розберемо кожне питання детально.
1. Можна розшифровувати від'ємне значення по постачальнику в цілому. Тобто, у Таблиці 1 Додатку 2 можна в одному рядку відобразити дані по всім ПН, виписаним одним постачальником в одному звітному періоді.
Адже у цій таблиці розшифровується від'ємне значення, відображене у рядку 19 декларації з ПДВ у розрізі постачальників, періодів виникнення від'ємного значення та періодів оформлення ПН. При цьому дані самих ПН (зокрема, дата і номер) не відображаються.
Але, якщо від'ємне значення сформоване за рахунок ПН від одного постачальника, які виписані у різних звітних періодах, то в Таблиці 1 необхідно відображати в окремих рядках.
2. Від'ємне значення відображається у хронологічному порядку його виникнення, починаючи зі звітного (податкового) періоду, який є найбільш давнім до дати подання декларації (найдавніший звітний (податковий) період) (рядок 1), та закінчуючи найближчим звітним (податковим) періодом.
Це передбачено приміткою до Таблиці 1.
Тобто, у вас перший рядок це буде січень 2024 року.
3. Відповідно до п. 4 розд. ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 №21:
Усі показники у податковій звітності проставляються у гривнях без копійок з відповідним округленням за загальновстановленими правилами.
Але програмне забезпечення (зокрема, в електронному кабінеті, медку) налаштоване так, що показники у додатках (окрім рядка «Усього») заповнюються у гривнях з копійками. Тож у гр. 6 Таблиці 1 в Додатку 2 також потрібно суми зазначати з копійками, окрім рядка «Усього». У ньому сума буде без копійок.
👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал» або «Преміум».
Джерело: 7еminar