Чи обов’язково зберігати вакантну штатну одиницю після переведення працівника

Якщо посада стала вакантною і не планується її заміщення, роботодавець має право виключити її зі штатного розпису. Законодавчих обмежень у такому випадку немає

3

115


У ФПУ запитали:

Працівника переведено на іншу роботу. Для цього введена нова штатна одиниця. Як бути з попередньою штатною одиницею? Чи потрібно вивести цю одиницю зі штату?

Керівник Центру правової допомоги ФПУ Вікторія Ліпчанська пояснила, що роботодавець самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис.


Якщо на сьогодні посада, про яку йдеться у запитанні, є вакантною, і роботодавець не планує на цю посаду приймати працівника, то він має право вивести її зі штатного розпису.


Оскільки посада вакантна, то жодних складнощів це не викликає, оскільки у такому разі роботодавець уникає процедури скорочення.


Якщо ж роботодавець планує працевлаштовувати на посаду працівника, то деякий час вона може бути вакантною.

У будь-якому разі роботодавець за потреби може спочатку вивести таку посаду, а потім ввести, коли вона йому знадобиться

Джерело: ФПУ


Читайте більше:


Чи дозволено скасування догани раніше

Як перевести працівника зі строкового договору на безстроковий

Письмові пояснення працівника: обов’язкова вимога перед стягненням

Працівника звільнено і знову прийнято: чи заводити нову особову справу

Додаткові виплати за наказами: чи обов’язково вносити до штатного розпису


Матеріали на сайті https://7eminar.ua можуть містити роз’яснення державних органів та погляди зовнішніх авторів. Їхній зміст не завжди збігається з позицією редакції. Кожна публікація відображає особисту думку автора. Редакція не редагує авторські тексти і не несе відповідальності за їх зміст.
3

115

1

51

2

35

4

46

1

14

2

42

1

451

1

1428

2

80

3

1599

4

51

3

11

3

12

25

67947

4

49

3

51

5

123

2

421

5

422

3

372

3

556